Vlad

Media Nav

331 posts in this topic

S-a discutat acest aspect pe forumuri din strainatate si concluzia a fost ca ne lipseste un calculator confort(sau clima) de unde sa isi ia Madianavul informatiile.

Eu am activat acele functii insa la temperatura afiseaza -- iar la eco nu imi zice nimic.

Acel calculator de confort se regaseste pe unele modele renault si costa cca 100e.

Pai si el se poate monta pur si simplu asa? Adica nu mi se pare un capat de tara 100€, dar e compatibil direct?

In video pe care l - am vazut, cu loganul de brazilia nu aveau clima automata toate exemplarele testate. Ar trebui vazut pe renault duster daca medianav are functiile respective.

Se vede clar ca are clima manuala ca la duster si totusi medianav are functia respectiva. Probabil ca tine doar de acel calculatoras.

post-2671-0-20781200-1422775464_thumb.jpg

post-2671-0-04678100-1422775475_thumb.jpg

post-2671-0-41537300-1422775487_thumb.jpg

Am sa pun poze cu functiile active insa fara valori.

Din ce am citit,s-a considerat cam mult 100e pt niste informatii deja prezente. Desigur, si mie mi-ar placea sa am temperatura macar pe medianav, mai la indemana si CB sa ramana pentru alte informatii.

Activarea functiilor ai facut-o din soft-ul medianav sau trebuie ceva tool-uri speciale? Oare acel calcularor confort este plug and play? Adica exista undeva in masina o mufa neocupata iar pe spatele medianav de asemenea?

Am gasit pe youtube cum se intra in meniul de " service" si aici se poate activa modul eco, temperatura etc etc. Din ce zicea neamtul cu video , la dacia medianav nu este conectat la can-bus, asta fiind motivul pt care de geaba activezi functiile respective pt ca nu are de unde sa ia datele. Sunt o gramada de optiuni care se pot activa din ce am vazut.

Nu am testat la mine pe masina dar omul zicea ca in meniul rrspectiv de intra prin oprirea medianav pana afiseaza ceasul apoi se apasa plus, minus si se insereaza un stick chiar si gol.

post-2671-0-87817000-1422779353_thumb.jpg

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.