dragos1908

Pe Unde "va Dati" Cu Prafosul Offroad In Zona Noastra?

5 posts in this topic

Salutare,

Eu am bunicii din Nedeia si am inamolit-o prin "balta", pentru cunoscatori sau mai bine zis prin valea Dunarii, unde si sa nu vrei si gasesti namoale (dar e destul de departe). Voi (cei care ati luat masina asta sa va jucati cu ea) pe unde scoateti untul din ea in apropiere de Craiova? Poate facem un offroad impreuna?

pe oriunde unde vezi un deal/vale/noroi si zici:"hai sa "exploram" ce e pe aici":))

Azi s-au "strans" 2 din Severin. Poate ne inmultim!post-3058-14234931729249_thumb.jpg Mihai 1.5 dci si Stefan 1.2 tce

Mai acu' vre-o doua saptamani am prins un blocaj in DB pe la Dragodana, se instala o macara sa scoata un TIR de Dumagas dintr-un sant, asa ca am intrat prin padure intre Hanul Dragodana si Picior de Munte cu intentia sa ies din padure pe la Gherghinesti...dupa ploaie...

Pe google maps nu vad drumul prin padure dar pe maps-ul de pe Iphone 4 imi arata DC115 .

Blocajul s-a terminat in aproape doua ore timp in care am batut cam doua treimi din drum in padure pana cand am dat de o baltoaca mare cu noroi si am decis ca e mai sigur sa ma intorc, nu eram pregatit sa ma cobor direct in noroi daca ramaneam blocat acolo... da' macar n-am stat pe asfalt la coada... ;)

Asa ca din orice situatie se poate ivi o iesire...

Edited by cosdeics