Sari la conținut

ECO  

59 membri au votat

  1. 1. Folositi modul ECO

    • Da
      32
    • Nu
      27


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 24
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Eu nu am functia asta pe Duster dar pot spune cum e cu ea pe Loganul pe care-l conduc. Intr-adevar ia din putere (demaraj) si nu se decupleaza atunci cand calci acceleratia pana la fund. In materie

Da, insa la o masina cu putere mai mica mai tot timpul vei fi cu acceleratia mai apasata decat la una cu putere mai mare, si toate operatiile de accelerare vor dura mai mult, deci vei lungi timpul cat

Interesant ce ziceti...   Mie imi place ECO pentru ca mi-am propus sa nu conduc ca bezmeticul prin oras. Sunt suficient de multi tampiti pe sosele - asa ca mi-am propus sa ma mai cumintesc si sa nu

daca vrei intradevar sa ai modul "Eco", poti pune un opritor sub pedala de acceleratie(care il poti modifica in functie de cat de eco vrei sa fii)...asta e cel mai eco, si merge si pe ph1 fara buton de eco:)))

 

Evident masina va fi mai lenta, dar nu poti avea si sportivitate si consum mic. SI masina e ca si omul, ii trebe "mancare" ca sa poata fugi:)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca vrei intradevar sa ai modul "Eco", poti pune un opritor sub pedala de acceleratie(care il poti modifica in functie de cat de eco vrei sa fii)...asta e cel mai eco, si merge si pe ph1 fara buton de eco:)))

 

Evident masina va fi mai lenta, dar nu poti avea si sportivitate si consum mic. SI masina e ca si omul, ii trebe "mancare" ca sa poata fugi:)

Sau ai consum zero daca lasi cheile acasa si pleci pe jos.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 7 months later...
  • 6 years later...

Salutare, am incercat si cu Eco On si cu Eco off. Diferenta se simte mai mult la mersul in oras, unde mai anuleza sin faptul ca prima treapta din cutie e foarte scurta. La drum intins, presupune un calcul mai atent al depasirilor, intrucat simmti ca masina nu mai are aceeasi sprinteneala. dpdv consum, diferenta observata e de aprox 0.2-0.3 l/100km. Ceea ce nu stiu: utilizarea modului Eco are vreo influenta asupra sistemului 4x4? In sensul ca daca e activat, sistemul imparte cuplul intre roti/punti in alt mmod decat fara Eco? Scuze daca apre o intrebare infantila...

Multumesc,

O zi buna

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...