Jump to content

Parteneri forumduster.ro
- - - - -

Dacia Duster for UK

• This topic is locked This topic is locked
28 replies to this topic

#13 CristiZ

CristiZ

Addicted Duster Member

• Members
  • 855 posts
  • Duster PH2 Diesel 4x4 110cp

Posted 30 September 2014 - 04:57 PM

N-am inteles daca iti comanzi Duster din UK sau il cumperi de aici si il inmatriculezi acolo. E cu volan pe stanga?

#14 andreiscurei

andreiscurei

Duster Member

• Members
  • 170 posts
  • Duster PH2 Benzina 4x4 1.6 16v 105cp

Posted 30 September 2014 - 06:00 PM

Da, scuze, mesajul era scris oarecum presupunând că mi se cunoaște "istoria"... Eu mi-am cumpărat Dusterul din România, l-am primit în ianuarie... Am fost și la IND atunci, din păcate singurul IND la care am mai putut ajunge... Așa că o parte din colegi știau povestea mea :).
Între timp m-am mutat în Anglia și am luat agregatul cu mine... Și acum încerc să îl înmatriculez aici. Ce povesteam în rest era referitor la modelele vechi și noi de Dustere ce se vând aici (în UK) și diferența între ele și cele din România.

adBot

adBot
  • Dacia Duster diesel 4x4

forumduster.ro - pt pasionatii Dacia Duster

#15 tico98

tico98

Veteran Duster Member

• Members
  • 488 posts
  • Duster PH2 Diesel 4x4 110cp

Posted 30 September 2014 - 08:41 PM

In uk nu e aceeasi legislatie ca in restul ue ref luminile de zi? Nu intteleg cum vor sa vanda masina noua cu faruri model vechi fara drl.

#16 andreiscurei

andreiscurei

Duster Member

• Members
  • 170 posts

Posted 01 October 2014 - 11:33 AM

Da, în lista de echipări nu văd pe nicăieri DRL din păcate... E posibil să se fi eschivat, englezii abia așteaptă să se pună de-a curmezișul față de normele UE.

#17 Squirrel

Squirrel

Forest traveller

• Members
  • 1,366 posts
  • Duster PH1 Benzina 4x4 1.6 16v 105cp

Posted 01 October 2014 - 08:19 PM

INDIA: Renault moves UK Duster production to Romania .

Mai interesantă mi se pare calibrarea/configurarea farurilor pentru circulaţia pe cealaltă parte a canalului Mânecii…

#18 Delu

Delu

Veteran Duster Member

• Members
  • 339 posts

Posted 02 October 2014 - 06:37 PM

Nu inteleg, totusi, de ce vrei sa modifici masina, atata vreme cat ea va fi inmatriculata in Ro, presupun?! Partea cu farurile si kilometrajul, probabil la vitezometru te referi...km/h-ml/h, se pot rezolva simplu! Sunt acele colante care se aplica pe geamul farurilor, iar pt info conversie viteze, la fel, exista un colant mic pe care il aplici pe parbriz. Daca le vrei, imi spui si-ti aduc eu.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Sponsori

Esti nou pe forum ? Click aici pt a te inregistra!

Don't speak Romanian? Select your lanugage from top right side! You may want also to register as a member, click here!