apashi

Dacia Duster for UK

29 posts in this topic

Da. Vezi ca am deschis eu o discutie pe tema senzorilor de presiune pneuri. Sunt standard pe toate modele Dacia din august parca, anul acesta.

Da. Vezi ca am deschis eu o discutie pe tema senzorilor de presiune pneuri. Sunt standard pe toate modele Dacia din august parca, anul acesta.

Link catre discutie?

Voi ce mai vedeti diferit fata de faceliftul din RO?

Farurile si stopuri spate de PH1, restul e PH2.

Bordul e tot asemănător variantei produse în India. Nici Ph1 și nici Ph2 de la noi.

Link catre discutie?

Mai exista si functia "Search" in partea dreapta/sus a forumului

Iată că am fost prins, n-am mai intrat de o veșnicie pe [u][color="#008000"][url="http://www.forumduster.ro/"]forum[/url][/color][/u] , și acum descopăr cu plăcere că s-a discutat inclusiv de Dusterele de pe meleagurile englezești. Pentru cei curioși, am studiat deseori Dusterul de aici, atât în reprezentanță cât și pe stradă, și concluzia este că tot al nostru e mai bun :D.

Ca să nu fiu pe lângă subiect, Dusterul de aici, fabricat în India, avea dinainte multe din lucrurile de pe facelift: MediaNav, capacul acela dur la portbagaj, butoane pentru geamuri puse pe uși, etc. Bordul la modelul lor vechi e cam același ca pe facelift, numai că au ales să păstreze tipul de plastic care era pe Duster Ph1 în România, și să îl modeleze cum îl cunoaștem noi pe Ph2.

Conform unui articol pe care îl citisem pe HotNews, motivul principal al trecerii la Facelift este de fapt mutarea producției în România, pentru că cea din India era la calitate mai slabă și aveau foarte multe plângeri despre rugină, etc. Așa că au zis că e mai bine produs în România, și mai reduc și timpii de livrare. O concluzie bună, zic eu, dacă au ales fabrica noastră în defavoarea celeilalte :).

Cu farurile o să aflu și eu în curând dacă se fabrică cele de facelift și pentru condus pe stânga, sau îmi vor pune farurile de pe modelul vechi. Acum urmează să upgradez mașina ca să o pot înmatricula aici, și printre modificări trebuie schimbate farurile (nu se pot regla, se pare, forma luminii fiind dată de forma oglinzii în sine). Acum văzând că facelift-ul de UK păstrează vechiile faruri, presimt că și mie tot din cele vechi îmi vor monta.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.