danielcojocar

Paravant antimuste pentru Duster

Paravant Antimuste   43 members have voted

1. 1. Ai dori acest produs

• Da
      20
    • Nu
      17
    • Nu stiu
      6

Please sign in or register to vote in this poll.

33 posts in this topic

Consumul de fapt ar trebui sa scada. Devierea fluxului de aer pe deasupra masinii mareste aerodinamica.

Daca e asa devine interesant si pt mine. Ideea e ca o muchie in fata aerului nu prea e colega cu aerodinamica. Asa credeam eu.

Aceasta varianta este nașpa, am văzut la ruși alte forme care sunt mai finuțe.

Prețul este exagerat, cel mult 100 lei.

Nu știm cum se comportă la - 20 grade celsius, s-ar putea să crape, zăpadă, gheața ....

Acestea sun părerile mele.

Aceasta varianta este nașpa, am văzut la ruși alte forme care sunt mai finuțe.

Prețul este exagerat, cel mult 100 lei.

Nu știm cum se comportă la - 20 grade celsius, s-ar putea să crape, zăpadă, gheața ....

Acestea sun părerile mele.

Daaa, la faza cu crapatul nu m-am gandit! Posibil sa nu fie high quality materials!

Consumul de fapt ar trebui sa scada. Devierea fluxului de aer pe deasupra masinii mareste aerodinamica.

Un alt avantaj foarte mare este faptul ca protejeaza capota de pietrele care ciobesc vopseaua. Vopseaua de pe bara este mai rezistenta pt ca are o mai mare elasticitate, tabla de pe capota este mai rigida si...cedeaza vopseaua. Se gasesc si in romania. Mai jos este doar un exemplu

http://piese-auto.anunturi-auto.4tuning.ro/tuning-exterior/capota/deflector-capota-dacia-duster-2010-prezent-13172867.html

1 person likes this

Pentru mine sistemul de prindere ar fi interesant si daca afecteaza/protejeaza in vreun fel vopseaua in acel loc.

Ca pret ~ 150RON este cam ce as fi dispus sa dau pe el.

La ~ 140km/h , prinderea face fata sau ma trezesc cu el in parbriz ? Are limitari la viteza maxima la care poate fi utilizat ?

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.