Sari la conținut

Postări Recomandate

Pentru ca discutia despre Hill Start Assistance se amplifica in alta parte, am deschis acest toping. Pe scurt, se discuta acolo daca Dustere-le ph2 au sau nu HSA. Unii colegi au testat functia, altii au zis ca nu au observat-o. Dupa un email primit de la Vocea Clientului in care mi se comunica:

 

"Referitor la solicitarea dumneavoastra, va comunicam faptul ca Noul Duster nu este echipat cu functia hill holder. Atasat, va transmitem fisa de echipare pentru acest model",

 

am trimis alt email in care am intrebat cum de in 2013 exista aceasta functie confirmata unui coleg tot printr-un email si acum functia nu mai exista, uitati ce primesc azi:

 

"Buna ziua,

Stimate domnule xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx,

Referitor la solicitarea dumneavoastra, va comunicam faptul ca am verificat si Noul Duster este echipat pe toate nivelele de echipare cu functia Hill Start Assistance. Nu exista un martor luminos la bordul masinii pentru activarea sistemului HSA.

 

Cu stima,

Analist Servicii Client,

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Vocea Clientului Dacia"

 

Acum cred ca e de bine dar parca dupa atata nesiguranta din partea V.C.... nush ce sa mai cred, mai pot aparea surprize.

Editat de CristiZ
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 42
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Zile cu activitate crescuta

Top participanti la discutie

Postari populare

Pai nu prea are cum sa functioneze cu ESP off, pentru ca HSA deriva tocmai din ESP. Se pare ca varianta de ESP inclusa pe facelift are aceasta functie "by default", prin urmare e prezenta indiferent

Pentru ca discutia despre Hill Start Assistance se amplifica in alta parte, am deschis acest toping. Pe scurt, se discuta acolo daca Dustere-le ph2 au sau nu HSA. Unii colegi au testat functia, altii

LOL   "Referitor la solicitarea dumneavoastra, va comunicam faptul ca Noul Duster nu este echipat cu functia hill holder. ..." La care clientul, sceptic: hai zau... La care ei: "Referitor la sol

LOL :D

 

"Referitor la solicitarea dumneavoastra, va comunicam faptul ca Noul Duster nu este echipat cu functia hill holder. ..."

La care clientul, sceptic: hai zau...

La care ei:

"Referitor la solicitarea dumneavoastra, va comunicam faptul ca am verificat si Noul Duster este echipat pe toate nivelele de echipare cu functia Hill Start Assistance."

 

Ce frumos din partea lor ca de aceasta data au verificat...

Cam asa functioneaza VC la Dacia...

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu mai inteleg nimic. Cum de masina e echipata cu HSA dar nu e trecut in fisa tehnica? Asta inseamna ca se poate ca la 3 masini din 10 sa puna HSA iar la celelalte 7 nu si nu le poate face nimeni nimic(....depinde cum stau cu stocul de HSA). De ce nu ar trece in fisa un astfel de sistem cu ajutorul carui se pot si lauda pe partea de marketing...?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prima data cand am sunat, o doamna, amabila dealtfel, a citit de pe lista de dotari dar nici macar nu intelegea bine despre ce vorbesc eu si, bineinteles, a zis ca nu este functi asta. A 2-a oara am cerut sa verifice pentru ca anterior au dau un raspuns pozitiv unui coleg si probabil ca au intrebat si ele mai departe. Va zic asta pentru a va da seama cum functioneaza sistemul: daca ai nevoie de un raspuns documentat, trebuie sa ceri asta.

 

Am vazut pe undeva pe net si o informare interna a lor cu privire la functia asta, cum finctioneaza si cum sa explice clientilor asta.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De multe ori se intampla ca raspunsul sa-l dea o fatuca care n-are nici in clin nici in maneca cu automobilismul. Ea raspunde la repezeala ca "trebuie sa raspunda". Asa se intampla sa de cu nuca-n perete si sa faca de bacanie Dacia. Nu e singurul loc unde se intampla asa ceva... de exemplu eu em primit raspunsuri uimitoare de la Vodafone. Nu-i scuzabil dar asta este o explicatie a acelor raspunsuri aberante...

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...