Jump to content

Parteneri forumduster.ro
* * * * * 1 votes

Mutare butoane geamuri + iluminare portiere

help buton geam iluminat

• This topic is locked This topic is locked
31 replies to this topic

#7 alexp

alexp

Member

• Members
  • PipPip
  • 21 posts
  • Duster PH1 Benzina 4x4 1.6 16v 105cp

Posted 27 May 2014 - 11:53 AM

M-am uitat mai atent pe site si scrie ca la orice piesa cumparata este montajul gratuit pana pe 30 mai :D ... cred ca am incadrez...
Ca sa nu fac off-topic aici, crezi ca imi poti raspunde si la intrebarea mea din topicul acesta ? ( este vorba tot despre produse de la ei ) http://forumduster.r...__36#entry24681

#8 danielcojocar

danielcojocar

Dusterist + Rulotist

• Members
  • 3,364 posts
  • Duster PH1 Diesel 4x4 110cp

Posted 27 May 2014 - 01:00 PM

View Postalexp, on 27 May 2014 - 11:53 AM, said:

Ca sa nu fac off-topic aici, crezi ca imi poti raspunde si la intrebarea mea din topicul acesta ? ( este vorba tot despre produse de la ei ) http://forumduster.r...__36#entry24681
Nu stiu ce sa-ti raspund la aceasta intrebare tinand cont ca nu este un capitol (de tunning) care sa ma intereseze.
Ceea ce stiu cu siguranta, este faptul ca Dusterul nu are omologare cu nici un altfel de far deci... este in afara regulamentului.
Tot in acelasi mod... Dusterul nu este omologat si cu alte anvelope deci... orice ai pune pe masina inafara de 215/65 R16 nu este regulamentar... nici macar daca are exact aceeasi circumferinta/latime.
Dar asta nu inseamna ca... cine vrea... isi modifica masina dupa cum doreste... (pe riscul lui!)

adBot

adBot
  • Dacia Duster diesel 4x4

forumduster.ro - pt pasionatii Dacia Duster

#9 alexp

alexp

Member

• Members
  • PipPip
  • 21 posts
  • Duster PH1 Benzina 4x4 1.6 16v 105cp

Posted 27 May 2014 - 03:26 PM

Multumesc mult Daniel pentru informatii.
In ceea ce priveste mutarea butoanelor geamurilor ai vreo informatie ?

#10 dr_dumi

dr_dumi

Ultras Duster Member

• Members
  • 1,148 posts
  • Nu posed Dacia Duster

Posted 23 August 2014 - 11:13 PM

Stiti cumva daca se poate modifica functia butonului pt geamul de la pasager fata, astfel incat atunci cand il apas sa aibe 2 pozitii precum cel al geamului soferului? Cateodata vreau sa inchid/deschid de tot geamul din dreapta fata si ma enerveaza ca trebuie sa sau cu degetul pe el pe toata cursa lui. Ar trebui sa se poata modifica..

#11 ToranagaSama

ToranagaSama

Dusterul Zburator

• Moderators
  • 796 posts
  • Duster PH1 Diesel 4x4 110cp

Posted 24 August 2014 - 06:18 PM

Din ce stiu, la PH2 comenzile de geam nu mai iau comanda din acele butoane, cum se intampla la primele logan-uri in care aveai acel buton cu impuls. Acuma totul este comandat din UCH iar in usa nu mai e decat un simplu comutator.

#12 dr_dumi

dr_dumi

Ultras Duster Member

• Members
  • 1,148 posts
  • Nu posed Dacia Duster

Posted 24 August 2014 - 07:45 PM

Pai treaba e ca si butoanele sunt diferite intre ele in sensul ca se simte clar cum ala de la sofer are 2 pozitii fata de restul. O sa ma mai documentez despre asta ca mi-ar place sa rezolv treaba asta.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Sponsori

Esti nou pe forum ? Click aici pt a te inregistra!

Don't speak Romanian? Select your lanugage from top right side! You may want also to register as a member, click here!