Sari la conținut

Lada Niva vs. Dacia Duster vs. Mercedes G vs. Toyota Landcruiser


Postări Recomandate

  • 5 months later...

Imi place de cehii astia ca sunt foarte impartiali. De ce nu si-au adus si masina proprie Skoda Yeti la un test. Nu mi se pare egala confruntarea intre 2 masini care nu fac parte din aceeasi clasa. Nu poti compara Range Rover sau Mercedes care sunt promotori in productia de SUV-uri cu Dacia Duster care este la inceput de drum in productia de masini de teren. In fine, Dusterul mi-a lasat impresie buna in aceasta duelare rasista

Editat de bmcpst
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. skoda yeti in viziunea mea, nu are calitati offroad

2. lada din test era taare obosita, una in aceeasi stare ca si dusterul si G ul, care pareau mai noi, facea muulte chestii, chiar si asta daca era corect condusa nu... sa zicem... ca de o doamna la piata

3. dusterul este asa cum stim si nu cred ca au aratat tot ce poate; in viziunea mea impaca bine un pic de soft offroad si sosea la un pret de intretinere decent; pt. hard offroad cred ca pretul creste prea tare

4. G ul, o masina premium, care le face bine cam pe toate si offroad si pe sosea, dar la ce costuri!

 

cred ca au prezentat variante pentru vanatoare, iesiri in natura si ... de amandoua la clasa premimum, fiecare alege dupa buget si ce activitate il intereseasa :)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


×
×
  • Creează nouă...