Sari la conținut

Suierat ca de rulment la rece - Facelift dCi - intre 1900-2200 rpm


Postări Recomandate

  • 6 months later...
  • Răspunsuri 73
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Tot ce contează este că  m-am făcut inteles?.Multumesc pentru intelegere, pentru  viitoarele greșeli de ortografie. Si ,nu m-am supărat pt atenționare, dar nu am decât 8 clase, deci fiți înțelegă

Dacă nu ţi-e cu supărare, ia un ‘i’ de la ‘fii’ şi pune-l la ‘accesori’. Mulţumesc pentru înţelegere.  

Rezonanţă…

Posted Images

da.......mi-am cumparat alta masina :hyper: ,nu am rezolvat nimic,cei de la service nu au mai zis nimic,dar am observat la toate masinile acelasi suierat,deci cel mai probabil nu isi vor bate capul cei de la Dacia sa o rezolve.bine macar ca acest suierat nu influenteaza cu nimic buna functionare a motorului.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Interesanta rezolvare... Adevarul e ca e cam enervant acest suierat intrucat e in plaja de turatii cea mai folosita printre blocuri, mergand usor.....

 

Intre timp suieratul a devenit permanent - adica nu se mai manifesta doar cu motorul rece ci e mereu...

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eh, noi sa fim sanatosi. Cand am fost la service la prima revizie, cand "era sita noua" :), cum se zice, si m-au intrebat "si ce probleme mai aveti cu ea?" s-au facut ca este prima masina care le intra in service si face asa "cum, ce ciudat...puteti reproduce fenomenul?" si l-am reprodus. A venit unu' de parea inginer, a atins țevile alea pe ici pe colo, s-au scarpinat toti la ceafa si a ramas ca-n tren, o sa raporteze la Dacia, bla bla.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor...toate fac, mai ales cele care si-au bagat nasul supertehnicienii de la dacia in softul lor.Le-a fost greu sa schimbe un senzor de la axa cu came. Se va rezolva, dar numai dupa ce ies din garatie. Atunci nici nu mai trebuie sa deschizi gura, stiu deja ce suiera, bate, troncane. Nu m-ar mira sa primim si sms sau email cu probleme pe care nici nu stiam ca le avem.pe masini.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...