Mihai Hagiescu

Intrebare legata de regenerarea DPF-ului

98 posts in this topic

Doar daca nu a facut si Dacia magarie ca la VW. Am dat jos filtre de particule la modele euro 5 VW si au trecut testul fara probleme din cauza software-ului mincinos.

Ieri am citit in presa germana, parca Die Welt, ca ministerul mediului german a constatat la inca 50 de modele probleme de soft modificat. Printre care era trecut ca producator si Dacia. Se mai spunea ca nu vor sa faca pubilce toate neregulile, urmand ca ele sa fie comunicate direct producatorilor de masini.

P.S. Se stie de ani de zile ca softurile sunt modificate ca masinile sa se incadreze in normele Euro sau cele Americane, dar aici este razboi economic si americanii au facut tot posibilul sa detroneze producatorul mondial nr 1 exact cum au facut acum cativa ani cu producatorul nr 1 de atunci Toyota.

Edited by bmcpst
1 person likes this

Problema mea legata de DPF este ca de vreo 2-3 saptamani cum prinde ocazia incepe sa se regenereze. Am incercat de multe ori sa merg pana termina treaba, dar a doua zi o ia de la capat... Mentionez ca merg doar prin oras. Aveti idee cum sa rezolv aceasta problema ? Ca ma omoara zilnic cum incepe sa functioneze regenerarea...

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.