Sari la conținut

Intrebare legata de regenerarea DPF-ului


Postări Recomandate

  • 2 months later...
  • Răspunsuri 100
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Am mai aflat niste informatii mai tehnice despre regenerarea DPF-ului la Duster. (Pentru pasionatii de DPF, daca exista asa ceva ) Regenerarea DPF-ului are 2 faze. 1. Faza pregatitoare In aceasta

Eu ma ghidez după o regulă simplă: motorina este mai ieftină decât injectoarele, turbina, egr, filtrul de particule și orice alt ungher ce s-ar putea îmbâcsi în urma mersului subturat   Trimis de p

Regenerarea automata o poti evita mergand turat cu masina sau scoasa la drum lung si mers la 3500 rpm. astfel eviti sa se apuce masina sa regenereze cand vrea ea

Posted Images

Ai putea avea probleme la ITP. Masina trebuie sa fie euro 5 si nivelul este mai scazut decat la euro 4. Daca nu ai filtru de particule nu poti atinge nivelul de euro 5 la ITP. Doar daca nu a facut si Dacia magarie ca la VW. Am dat jos filtre de particule la modele euro 5 VW si au trecut testul fara probleme din cauza software-ului mincinos.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nivelul Euro 5 se atinge DOAR in conditii de laborator. Cu schotch lipit pe lufturi, presiune mare in roti , greutate scazuta , etc . Nu cred ca se pot replica conditiile din laborator la ITP.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...