Jump to content

Parteneri forumduster.ro
- - - - -

Duster vs Porsche Macan

• This topic is locked This topic is locked
24 replies to this topic

#13 soare

soare

Addicted Duster Member

• Members
  • 552 posts

Posted 15 April 2014 - 09:22 PM

@ISZY56
Ai perfectă dreptate, dar realitatea la nivel european este diferită;
ea seamănă cu victoriile lui Ștefan cel Mare asupra otomanilor, care la nivel european nici nu există....

#14 danielcojocar

danielcojocar

Io' nu stiu d'astea

• Members
  • 3,478 posts
  • Duster PH1 Diesel 4x4 110cp

Posted 16 April 2014 - 08:45 AM

View Postsoare, on 15 April 2014 - 09:22 PM, said:

@ISZY56
Ai perfectă dreptate, dar realitatea la nivel european este diferită;
ea seamănă cu victoriile lui Ștefan cel Mare asupra otomanilor, care la nivel european nici nu există....
La nivel european nu exista... dar REAL... EXISTA!

adBot

adBot
  • Dacia Duster diesel 4x4

forumduster.ro - pt pasionatii Dacia Duster

#15 Negura

Negura

Addicted Duster Member

• Members
  • 628 posts

Posted 16 April 2014 - 07:40 PM

Despre istoria romaniei, predata de comunisti, nu vreu sa comentez. LOL. In alta ordine de idei, nu creza ca faza asta cu Dusterul ar face pe vreun potential cumparator de Macan sa nu-si mai ia.

#16 Squirrel

Squirrel

Forest traveller

• Members
  • 1,366 posts
  • Duster PH1 Benzina 4x4 1.6 16v 105cp

Posted 16 April 2014 - 07:50 PM

View Postdanielcojocar, on 15 April 2014 - 02:42 PM, said:

Te vad pregatit...
De ASTA ce zici?
Ce să zic? Citez:

The incident sets a good example of how off-road vehicles tempt the drivers to go beyond their depth. If such a car is in bad hands the better its off-road capabilities, the bigger the chance of getting stuck hopelessly.
Se poate întâmpla oricând, de aceea există cutuma de a nu pleca neînsoţit…
Şi nu aş fi tentat de Macan, ci, mai probabil de fratele mai mic, Q5…De asemenea sunt multe altele în plaja de preţ a Macan-ului.

#17 soare

soare

Addicted Duster Member

• Members
  • 552 posts

Posted 16 April 2014 - 09:21 PM

View Postdanielcojocar, on 16 April 2014 - 08:45 AM, said:

La nivel european nu exista... dar REAL... EXISTA!

Fără nici o îndoială că și mie mi-a plăcut știrea,
dar trebuie să ne păstrăm simțul proporționalității „tehnico-sociale”.
Cum ar fi de exemplu o știre ”de genul”: la un târg gastronomic din Germania, să zicem, castraveții românești au fost mult mai apreciați decât cei bulgărești; acest fapt este un accident, nu ceva ce este repetabil și în cea mai mare parte adevărat, vorba lu` Aristotel din Metafizica lui.
Adică castraveții/Porscheul țin și de o anumită tradiție, chiar dacă în anumite cazuri izolate mai dau și rateuri, tot ei sunt pe locul întâi.

#18 danielcojocar

danielcojocar

Io' nu stiu d'astea

• Members
  • 3,478 posts

Posted 17 April 2014 - 10:21 AM

View Postsoare, on 16 April 2014 - 09:21 PM, said:

Fără nici o îndoială că și mie mi-a plăcut știrea,
dar trebuie să ne păstrăm simțul proporționalității „tehnico-sociale”.
Cum ar fi de exemplu o știre ”de genul”: la un târg gastronomic din Germania, să zicem, castraveții românești au fost mult mai apreciați decât cei bulgărești; acest fapt este un accident, nu ceva ce este repetabil și în cea mai mare parte adevărat, vorba lu` Aristotel din Metafizica lui.
Adică castraveții/Porscheul țin și de o anumită tradiție, chiar dacă în anumite cazuri izolate mai dau și rateuri, tot ei sunt pe locul întâi.
Nici o secunda n-am vrut sa afirm ca Porsche-ul nu are traditie si nu e o masina buna, sau ca Dusterul e cea mai buna masina din lume!
Intamplarea face ca... la o lansare de presa... masina a avut un sofer neindemanatic... care a pus masina pe burta.
Castravetii Romanesti/Bulgaresti sau Porsche sunt cei mai buni pe un segment... dar nici unul nu e pe locul intai... ca dac-ar fi pe locul intai si la pret... ia ghiceste ce s-ar fi intamplat cu Dusterul sau X5 sau Q7.
Dar ok... dupa voi Duster e cea mai proasta masina... daca trage un Macan, e o intamplare, daca urca fluierand pe un drum cu zapada pe care un ML se chinuie e o intamplare... sau daca alearga cu 130 km/h pe un drum de off road in situatia in care un Patrol Y60 sau Y61 merge doar cu 70.. tot o intamplare e! Sau Daca in Germania este cumparat de 100 de ori mai mult decat un Macan... tot o intamplare e
Ma-ntreb oare de ce v-ati aruncat banii pe fereastra pe un astfel de jeg de masina... cand voi cunoasteti mult mai bine ce e bun si ce nu e bun la orice masina! (asta e o intrebare retorica!)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Sponsori

Esti nou pe forum ? Click aici pt a te inregistra!

Don't speak Romanian? Select your lanugage from top right side! You may want also to register as a member, click here!