VladCatalin

Best 4x4s and SUVs - CarBuyer UK

15 posts in this topic

germania,franta ,ungaria,etc, ce sigla au?

"se fac" = se fabrica.

Eu nu stiu sa se fabrice Duster in aceste tari. Poate ai tu informatii mai noi.

Dupa cate stiu Duster se fabrica in Rusia, India si Brazilia sub sigla Renault si in Romania sub sigla Dacia. Dacia se mai fabrica in Maroc dar nu Duster. La fabricatie m-am referit si nu la vanzare.

Mai nou in India se fabrica si noul Nissan Terano care este defapt Renault Duster.l

Eu nu stiu sa se fabrice Duster in aceste tari. Poate ai tu informatii mai noi.

Dupa cate stiu Duster se fabrica in Rusia, India si Brazilia sub sigla Renault si in Romania sub sigla Dacia. Dacia se mai fabrica in Maroc dar nu Duster. La fabricatie m-am referit si nu la vanzare.

Nici in Anglia nu se fabrica Dusterul... era vorba despre "Sub ce sigla se vand in tarile respective!"

Precizarile mele erau pentru @lucian27b. Referirile mele erau pentru fabricatie si nu pentru vanzare. Dupa cate stiu Renault nu fabrica masini in Romania si le pune sigla in functie de tara de destinatie. Din Romania ies doar cu sigla Dacia. Cele cu sigla Renault se fabrica in alte tari specificate in postul anterior. (e vorba de modelul Duster)

Precizarile mele erau pentru @lucian27b. Referirile mele erau pentru fabricatie si nu pentru vanzare. Dupa cate stiu Renault nu fabrica masini in Romania si le pune sigla in functie de tara de destinatie. Din Romania ies doar cu sigla Dacia. Cele cu sigla Renault se fabrica in alte tari specificate in postul anterior. (e vorba de modelul Duster)

GRESIT! Dar,cu proxima ocazie cand se va mai face o vizita la Uzinele Dacia, poate vei participa pentru a vedea ca de la Mioveni pleaca masini si cu sigla Renault.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.