Sari la conținut

Roata de rezerva Duster facelift


Postări Recomandate

Salut!

Am o intrebare legata de anvelopa de pe roata derezerva. M-as fi asteptat ca din moment ce cumpar masina noua sa am acelasi tip de anvelopa pe toate rotile inclusiv cea de rezeva, insa nu este asa. Nu ma refer la dimensiuni, ci la marca anvelopei si implicit profilul acesteia aflata pe roata de rezerva. Asa au toate Duster-ele sau asa am nimerit eu?

Si o alta intrebare a fi legata de seria motorului - in carte desenele difera un pic fata de ce vad eu sub capota? Cam unde ar tebui sa fie placuta aceea?

 

Merci!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 67
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Dragi colegi... care aveti o problema cu roata de rezerva... Este bine ca este acolo! este bine ca poti merge chiar si cu 80 km/h! Cum ar fi ca producatorul sa fi pus o roata mai mica (in latime), a

Cred ca toate vin cu anvelope "de rezerva " . Cele care au 80 marcat sunt anvelope care probabil sunt declasate si nu pot marge mai tare in siguranta ...Nu invinovatesc pe nimeni ca am o guma alt mode

Daca-i roata de rezerva si pusa pe spate pe 4x2 si mers incetut pana la vulcanizare este bine dar pe 4x4 se schimba situatia . Daca diferenta de diametru este mare cand folositi alta dim de anvelooa

Posted Images

Salut!

Am o intrebare legata de anvelopa de pe roata derezerva. M-as fi asteptat ca din moment ce cumpar masina noua sa am acelasi tip de anvelopa pe toate rotile inclusiv cea de rezeva, insa nu este asa. Nu ma refer la dimensiuni, ci la marca anvelopei si implicit profilul acesteia aflata pe roata de rezerva. Asa au toate Duster-ele sau asa am nimerit eu?

 

Ar trebui sa te duci la dealer cu problema rotii, eventual sa suni si la vocea clientului sa intrebi. Nu pare in regula, posibil sa fie vreo manareala de-a dealerului.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Am o intrebare legata de anvelopa de pe roata derezerva. M-as fi asteptat ca din moment ce cumpar masina noua sa am acelasi tip de anvelopa pe toate rotile inclusiv cea de rezeva, insa nu este asa. Nu ma refer la dimensiuni, ci la marca anvelopei si implicit profilul acesteia aflata pe roata de rezerva. Asa au toate Duster-ele sau asa am nimerit eu?

Si o alta intrebare a fi legata de seria motorului - in carte desenele difera un pic fata de ce vad eu sub capota? Cam unde ar tebui sa fie placuta aceea?

 

Merci!

In materie de roata de rezerva... multi posesori de duster (chiar si PH1) au roata de rezerva Michelin (care are si un abtibild pe care scrie "MAX 80 km/h") si anvelopele de pe masina Continental (cred ca este si cazul tau). Nu stiu daca cei care au anvelopele de pe masina Michelin au aceasta problema (adica sa aibe roata de rezerva Continental, cred ca nu!).

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am Continental pe roata de rezerva (cauciucurile tot Continental), si patisem faza cu roata de rezerva la Logan, cand masina avea cauciucuri Continental si un Kormoran pe roata de rezerva. M-am dus la dealer si au schimbat-o cu una cu Continental. Au incercat si ei.....

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...