Sari la conținut

Postări Recomandate

nu va lasati pacaliti de km putini !

toate masinile aduse de afara (si nu numai) -absolut toate- care se vand la preturi intre 7000 si 10000 eur sunt manarite la km

eu personal cand am cumparat-o pe a mea am verificat 14 masini ! . dintre ele doar 10 proprietari au vrut sa-mi dea vinul si bineinteles ca erau manarite la km adica ex: ziceau ca are 60.000 si la verificare apareau cu 130.000 140.000 195.000 sau 220.000 (asta din urma era vanduta de unicredit leasing tiriac cu 85.000 km in bord.) cu ceva timp in urma. Abia intr-un final am gasit una neminarita. Vinul oficial nu il poti verifica la dealer decat in prezenta proprietarului . asa ca vb cu vreun preten de la service sa zica istoricu . un vanzator a avut tupeul sa vina cu masina in service dupa ce in prealabil mi-a data seria masinii si care culmea corepundea cu km din bord, si la verificare in service avea masin 195.000 km la ultima verificare.

asa ca multa atentie pe ce dati banii!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 58
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

In plus am vazut la IND cum se comporta cu masinile cei care le inchiriaza...

Eu nu am spus ca nu este posibil in alte judete, doar ca la serviciul inmatriculari am fost refuzat. Politicos - daca asta conteaza. Si cum masina a fost castigata la un concurs, parca nu as inmatric

Nu stiu ce sa spun, eu calculasem ca masina costa 13.500 de euro, i-am mai pus folie omologata RAR si jante de aliaj Dezent noi. Dar toti imi ofera niste sume incredibile - am avut de la ,,binevoitori

nu va lasati pacaliti de km putini !

toate masinile aduse de afara (si nu numai) -absolut toate- care se vand la preturi intre 7000 si 10000 eur sunt manarite la km

eu personal cand am cumparat-o pe a mea am verificat 14 masini ! . dintre ele doar 10 proprietari au vrut sa-mi dea vinul si bineinteles ca erau manarite la km adica ex: ziceau ca are 60.000 si la verificare apareau cu 130.000 140.000 195.000 sau 220.000 (asta din urma era vanduta de unicredit leasing tiriac cu 85.000 km in bord.) cu ceva timp in urma. Abia intr-un final am gasit una neminarita. Vinul oficial nu il poti verifica la dealer decat in prezenta proprietarului . asa ca vb cu vreun preten de la service sa zica istoricu . un vanzator a avut tupeul sa vina cu masina in service dupa ce in prealabil mi-a data seria masinii si care culmea corepundea cu km din bord, si la verificare in service avea masin 195.000 km la ultima verificare.(masina avea alta serie decat cea data de el!)

asa ca multa atentie pe ce dati banii!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat. Din acest motiv am si inceput cautarea dupa niste parametri clari.

Masina min 2012, cumparata din RO, cu carnet de service si de garantie si preferabil sa fi avut asigurare casco.Cum spunea si cineva de pe aici, nici un cumparator normal la cap nu se duce sa-si faca reviziile si eventualale reparatii din perioada de garantie altundeva decat la dealer ?.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...