Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 58
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

In plus am vazut la IND cum se comporta cu masinile cei care le inchiriaza...

Eu nu am spus ca nu este posibil in alte judete, doar ca la serviciul inmatriculari am fost refuzat. Politicos - daca asta conteaza. Si cum masina a fost castigata la un concurs, parca nu as inmatric

Nu stiu ce sa spun, eu calculasem ca masina costa 13.500 de euro, i-am mai pus folie omologata RAR si jante de aliaj Dezent noi. Dar toti imi ofera niste sume incredibile - am avut de la ,,binevoitori

Cu toate ca am dusterul meu scos la vanzare aici ,http://forumduster.ro/index.php?/topic/1607-%5BVAND%5D-Dacia-Duster-1%2E5dCi-4x4-ALB---32-000-km---12-300-EUR , as vrea sa iti spun o conversatie avuta de mine cu un tip ce a vandut o mica flota de dustere second hand ghici la cati km si din ce an, avem asa:

Duster dci 4x4 65000 km, 7950 eur, dec 2010

 

L-am intrebat ce e cu masina si mi-a spus: pai am cumparat o flota de dustere ce era in leasing pe firma la 6000 eur bucata...

 

Si stau putin si analizez masina, era terfelita se vedea, il intreb apoi de km si a inceput sa rada dar nu a spus mai mult de atat , deci concluzia o tragi singur.

 

 

 

Btw, era de culoare maro ca cel din anuntul tau.

 

Apoi a venit la mine sa vada masina mea si a zis, pai asta e cu totul altceva...

 

 

Acum nu vreau sa generalizez, doar sa iti spun ca trebuie sa fi atent.

 

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Masina nu am vazut-o pentru a-mi da cu parerea despre starea ei.Momentan nu ma toti banii pentru masina(astept confirmarea de la o banca pentru un mic credit si sa vand loganul).Pana fac rost de toti banii mai caut masini,in special pe benzina.Masina pe care ai vazut-o avea numarul de imatriculare B--AUT?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La ce trebuie sa fiu atent la cumpararea unui duster 4x4 cu pana la 100000km?Ma intereseaza in general varianta pe benzina,dar nu exclud si un diesel daca se afla in stare buna si se incadreaza in bugetul meu,care ar fi de aproximativ 7000 euro daca imi aproba banca imprumutul.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

7000 euro mi se pare putin chiar si pentru o benzinara si risti sa o iei fix cum zicea dus3radmin mai sus adica "rupta pe genunghi" dar curatata si aranjata cat sa placa la vedere...

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, era ceva de genul AUT, incearca sa cauti masini similare ca an si km si sa le sari pe cele dubios de ieftine, asa vei putea sa vezi pretul real al unei masini second... Daca din 10 masini una este mai ieftina cu 3-4000 de eur nu e degeaba acel "discount", asta e parerea mea...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai ai ceva criterii cum ar fi:

 

1.Nr mediul de km pe an care il poti afla din cartea masinii , dupa nr de revizii

 

2.Un istoric de facturi revizii si alte documente inseamna un plus de incredere ce ti-l ofera un vanzator

 

3. Numarul de proprietari

 

4. Firma sau persoana fizica

 

5. Uzura volan, scaune, pedale, tapiterie in general

 

6. Starea vopselei si aliniamentul usilor portbagajului si al capotei poate trada un posibil accident

 

7 seria geamurilor laterale , a parbrizului si a lunetei sa fie identice

 

8 statea anvelopelor si a jantelor

 

9 uzura discurilor de frana

 

10 mobilitatea timoneriei - schimbator viteza

 

11 uzura chedere... Dar astea de obicei apar la masini de peste 6-7 ani vechime...

 

Cam astea imi vin in minte acum... Mai adaug daca e ceva...

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...