Pruna

Primul schimb ulei + filtru ulei

100 posts in this topic

In urma unui email trimis la VC am aflat si opinia lor:

"Referitor la solicitarea dumneavoastra, va comunicam faptul ca producatorul recomanda uleiul Dacia, dar se poate utiliza si alt ulei cu conditia sa se respecte norma consemnata in Carnetul de Intretinere a vehiculului.

...................

"

Deci, cam asta a fost..

Drumuri bune!

Dacia oil parca se face tot unde e facut Elf, adica undeva pe la Brasov, la Lubrifin.

Daca nu ma insel Dacia Oil este Texaco.

Sau mai exact spus este produs de Prista Oil pentru Texaco care-l vinde catre Dacia.

Dar nu sunt sigur 100%... :lol:

Oricum ideea mea e ca, dat fiind faptul ca diferenta de pret intre un ulei Mobil, Castrol, Elf sau Total si Dacia este de 3-5 lei, eu nu as pune Dacia niciodata.

Daca nu ma insel Dacia Oil este Texaco.

Sau mai exact spus este produs de Prista Oil pentru Texaco care-l vinde catre Dacia.

Dar nu sunt sigur 100%... :lol:

Oricum ideea mea e ca, dat fiind faptul ca diferenta de pret intre un ulei Mobil, Castrol, Elf sau Total si Dacia este de 3-5 lei, eu nu as pune Dacia niciodata.

Salut,

Ce ar fi demn de mentionat, e, ca la reprezentanta noastra din Tg Mures, diferenta este de 25 lei/litru.

In al doilea rand, masina a venit din fabrica cu ulei Dacia. Din martie pana acum, am facut 20.000 km. A functionat perfect masinutza.

Oricum, maine e revizia si sper ca noaptea sa fie un sfetnic bun.

Drumuri bune!

Eu am pus Mobil 1 super 3000 5w40 full sintetic si nu-i ragusit gusterul :lol:

fuge repede si se strecoara la nevoie :ugeek:

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.