Sari la conținut

Resoftare Dacia Duster1.5 dCI


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 36
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Schimbarea prematura a ambreiajului are mai multa legatura cu utilizarea incorecta decat cu cresterea cuplului din soft cu 25% . Un sofer mai putin talentat va schimba ambreiajul mult mai repede decat

Pe masina veche am facut aproape 50.000 km dupa resoftare si n-a avut nici pe dracu nici ambreiajul si nici altceva(totul ok la ITPuri,etc) si nu sunt vreun sofer "pro" sau cu milioane de km la bord..

scuzele de rigoare daca am facut referire la offroad probabil din graba si neatentie dar nu mai conteaza in schimb cu afirmatia ta de mai sus nu sunt total deacord si iti spun si de ce: -cuplarile t

Posted Images

1.5 diesel , resoftare ... nu sare de 9.5 in bucuresti... stau pe la un 8.7 .

intr-adevar ocolesc aglomeratia atat dimineata cat si seara pe cat posibil.

poti sa dai mai multe detalii despre resoftare?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg prea multe. Nu sunt date valorile in care sunt masurate. Daca ar fi sa luam linia punctata ca fiind situatia before, reiese ca tu te-ai dus de la 80 kW la 110W deci o crestere de cca 35% a puterii si cuplul i-ai crescut cu 25 %?

 

Te rog sa ne explici.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot s-a deschis acest topic, ce stiti de RaceChip (http://www.racechip.com/racechip/)? Se poate monta si pe FL? Cat este de "safe"?

 

Cresterea de performanta este destul de mare (cel putin in specificatii) si tare ma bate gadul sa-mi montez si eu un astfel de dispozitiv, dar n-as vrea sa am probleme cu masina sau cu garantia.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot s-a deschis acest topic, ce stiti de RaceChip (http://www.racechip.com/racechip/)? Se poate monta si pe FL? Cat este de "safe"?

 

Cresterea de performanta este destul de mare (cel putin in specificatii) si tare ma bate gadul sa-mi montez si eu un astfel de dispozitiv, dar n-as vrea sa am probleme cu masina sau cu garantia.

Cauta pe forum ca am scris eu! Am asa ceva!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...