Sari la conținut

Jante 15" Duster


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 33
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Buna   nu doresc sa deschid topic nou, cred ca daca intreb aici e OK.   Stie cineva care e greutatea jentilor stilizate Duster 16" la facelift?   @ MaximMD: si nu ating anvelopele curbura aripi

"Diferenta mica" de 2.3mm (de la 112 la 114.3) inseamna ca TOATE gaurile sunt mai departe cu 1.15mm de locul unde ar trebui sa fie... in conditiile in care prezoanele sunt concepute sa se autocentreze

Prezoanele excentrice (reglabile) sunt concepute pentru jante de aliaj, centrate pe butuc, dar cu distante dintre prezoane usor diferita, de ceea a rotii (max 2 mm). Nu se pot utiliza la jante de tabl

Posted Images

Si eu la Dotz Dakar m-am gandit sa pun pe Duster. Da 7 este latimea jentii deci este mai lata cu 12-13 mm decat janta stock Duster. ET la aceste Dotz-uri este de 30 mm, deci inseamna ca planul exterior al jentii va iesi inspre exterior cu cca. 26 mm, deci cam la acelasi nivel cu arcul superior al aripilor. Eu ma gandesc sa pun BF Goodrich All Terrain TA KO LT215/70R16, asta are diametrul mai mare cu 2 cm decat anvelopele ce se pun pe Duster din fabrica. Eu sunt foarte multumit de ele, pentru ca si pe Daihatsu pe acestea le am, doar la marime mai mica.

Deja am comandatre jentile, trebuie sa ajunga maine - sper. Iar anvelopele deja asteapta la service sa ajunga jentile si sa fie montate :drool:

Dupa asta urmeaza un drum spre BV la montarea kitului Iron Man Luni dimineata.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate m-au dus cu vorba cei de la Best Tires (magazin online). Au avut jentile la un pret de 382 RON/buc, cand ma interesam daca sunt pe stoc spuneau deja 429 RON/buc./ Le-am trimis link cu pagina lor, atunci au acceptat pretul respectiv. Dar astept deja de o saptamana sa imi trimita jentile, si in fiecare zi cand sun la telefon spun ca pe ziua urmatoare ajung. Azi m-am enervat si am refnuntat la comanda. Au luat-o destul de lejer, deci ma gandesc ca nici nu aveau jentile la ei in depozit sau predate la curier.

Acum ma uit daca gasesc pe altundeva. Dar din pacate marti noaptea plec la lucru, voi fi in strainatate timp de o luna, deci proiectu lse amana pana atunci.

:(

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 weeks later...

Le poti monta folosind inele de centeare

 

Tocmai asta e problema - nu am vazut nicaieri inele de 67,0 mm x 66,0 mm... de fapt nu am vazut la aceste inele diametrul de 66,0 mm deloc. Cel mai aproape a fost 67,0 mm x 65,1 mm dar asta n-are cum sa intre pe butuc.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...