Sari la conținut

Jante 15" Duster


Postări Recomandate

  • 7 months later...
  • Răspunsuri 33
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Buna   nu doresc sa deschid topic nou, cred ca daca intreb aici e OK.   Stie cineva care e greutatea jentilor stilizate Duster 16" la facelift?   @ MaximMD: si nu ating anvelopele curbura aripi

"Diferenta mica" de 2.3mm (de la 112 la 114.3) inseamna ca TOATE gaurile sunt mai departe cu 1.15mm de locul unde ar trebui sa fie... in conditiile in care prezoanele sunt concepute sa se autocentreze

Prezoanele excentrice (reglabile) sunt concepute pentru jante de aliaj, centrate pe butuc, dar cu distante dintre prezoane usor diferita, de ceea a rotii (max 2 mm). Nu se pot utiliza la jante de tabl

Posted Images

Buna

 

nu doresc sa deschid topic nou, cred ca daca intreb aici e OK.

 

Stie cineva care e greutatea jentilor stilizate Duster 16" la facelift?

 

@ MaximMD: si nu ating anvelopele curbura aripilor fata cand invarti volanul la maxim in orice directie? Despre carenajul de plastic din fata se face o mulare la cald sa nu atinga anvelopele. Asta au facut cativa membrii din cate am aflat.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 3 weeks later...

Caut niste jante de aliaj sa-l incalt pe dusterica la primavara. Tot cautand, nu am gasit ceva sa-mi placa (ideal ar fi fost ceva original) sau de bun simt la pret.

Tot intreband in stanga sau dreapta, mi-a recomandat cineva sa iau jante 5x112 pe motivul ca s-ar potrivi si pe Duster, diferenta la distanta fiind mica. Ziceam sa ma dus sa probez de la un prieten insa am zis ca nu strica o intrebare si aici. Pe net nu am gasit nimic legat de acest aspect.

 

Ce parere aveti? E o mare prostie?

Editat de dust3radmin
Incearca sa cauti pe forum subiectul dorit si daca nu gasesti sa deschizi un topic in sectiunea corespunzatoare, multumesc pt intelegere.
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aham. Omul parea foarte convingator si zicea ca a pus pe dustere de ordinul zecilor combinatia asta.

 

"Diferenta mica" de 2.3mm (de la 112 la 114.3) inseamna ca TOATE gaurile sunt mai departe cu 1.15mm de locul unde ar trebui sa fie... in conditiile in care prezoanele sunt concepute sa se autocentreze pa gauri cu precizie...

 

Omul e tare puternic daca le-a montat pe Dustere "cu zecile" :)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...