Sari la conținut

Daca ai cumpara DUSTER ce varianta ai alege?  

303 membri au votat

  1. 1. Daca ai cumpara DUSTER ce varianta ai alege?

    • -ce mai tare pe motorina, 4x4 (dCi 110cp - Laureate)
      189
    • -ce mai tare pe benzina, 4x4 (1.6 16v 105cp - Laureate)
      75
    • -ce mai ieftina pe benzina 4x2 (1.6 16v 105cp - Duster)
      24
    • -ce mai ieftina pe motorina 4x2 (dCi 85cp - Ambiance)
      15


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 143
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Eu as zice cam asa, pentru km multi pe an peste 20000, pentru tractare rulote sau remorci, pentru drumuri majoritare forestiere, pentru conducere gen primul la stop, pentru depasiri in forta pe distan

"Orice cutie manuala are fiabilitate superioara in comparatie cu o cutie automata (indiferent de solutia tehnica aleasa). Confort versus fiabilitate." Nu-s deloc de acord cu afirmatia asta. Nu-i

Imi place mai mult dacia duster. Parca nu-i sta bine sub sigla renault. In legatura cu dotarile sunt oarecum impresionante la renaultul de mai sus dar, ca admirator al masinilor mai simple si mai spar

Posted Images

Acum 2 ore, bodo a spus:

salutare,

Fiind interesar de un duster cu tractiube integrala am aflat ca. Dacia aoprit productia de benzinare 4x4. Se gaseste doar 4x4 disesel, iar site-ul dacia.ro ofera o serie de masini diesel 4x4 cu 2500 euro reducere . Prin rabla ajungi la 4000 discount. Eu unul eram interesat de benzinar 4x4 ... Sincer, discoantul ala nu e de neglijat.. La vocea clientului mi-au spus ca nu stiu daca si cand benzinarul 4x4 va reintra in productie. Din punctul meu de vedere am de ales intre
- asteptare benzinar 4x4 anul viitor sau cine stie cand
- achizitie diesel 4x4 cu discountul de 2500 euroi
Daca nu ar fi adblue , sigur as indrasni. Au fost multe probleme cu acest sistem semnalate pe forum si asta ma cam deranjeaza. Aveti idee daca s-au rezolvat problemele cu adblue? E fiabil si iarna stiind ca la -11 grade ingheta?

 

Multumesc

 

Eu sunt unul din fericitii cu ADBLUE care la inceput a avut cateva probleme cu sistemul in genul ca se facea pom de craciun. odata la ~2kkm si a doua oara la ~5kkm parca (vezi topicul meu pentru mai multe date)  dar de la al doilea eveniment de eroare cand am si mers la servis si i s-a facut update soft + reparametrizare/regenare sistem adblue nici macar o problema. Am 14k km cu ea, merg si prin oras destul de mult si pot spune ca nu mai are probleme. Dupa 10k km si consumul a inceput sa scada si totodata inca trage de rupe, asa ca nu va mai speriati degeaba ca probleme au toate masinile :)) noi in ultima vreme. Low costul este implementat peste tot, la toti producatorii auto.   

Iarna nu au fost probleme anul trecut si daca imi amintesc bine au fost si -20 grade, dar iti recomand sa nu scoti din calcul incalzirea in scaune care este bestiala, atat pentru tine cat si pentru pasagerul din dreapta. 

Editat de lisandru06
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

multumesc frumos pentru informatii, de real ajutot

@adrian197071 te  rog acceseaza url

https://vanzari.dacia.ro/?utm_source=dacia.ro&utm_medium=promotii-si-finantare&utm_campaign=link-meniu

eu ma refeream la discount de 4000 pentru ceea ce ma intereseaza pe minne adica 4x4

sint configurari finale, masini pe stok

Sint si alte modele, poate te ajuta

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare amuzanta oferta.

Alegi o masina care e Orange, ai tot ce se poate pune, inclusiv jantele pe 17. Pretul este cel mai mic - 16340. Ba ai si niste pachete de la Orange, gratis.

Alegi o alta culoare ( negru, albastru ), iti scot jantele pe 17 si iti dau pe 16, posibil sa iti scoata si cateva optionale ( keyless de exemplu ) si platesti mai mult cu 450 euro.

W T F

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dacia ne face oferte destul de ok pentru diesel 4x4.  Cit credeti ca ne lasa autoritatile sa circulam cu diesel pina sa aplice redtrictii de acces,  taxe suplimentare?   Am un diesel si l-as schimba cu un altul (daca Dacia 4x4 pe benzina nu se poate cel putin momentan)?. 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 1 month later...

Nu poate nimeni sa interzica doar dieselul. E Euro 6, va mai circula cel putin zece ani de acum inainte. Spun asta pentru posesorii de diesel.
Daca e sa iti iei alta masina noua atunci m-as orienta catre noul motor TCe.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca intrebi dupa aproape 2 luni, normal ca nu mai e. 

Au fost 16300 euro, 1.5 Adblue dCI, 4x4 varianta full, inclusiv culoare metalizata, jante 17, keyless si blind spot warning.

Acum nu mai e promotie

Editat de Midnighte
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...