Jump to content

Parteneri forumduster.ro
- - - - -

Difuzoare Duster - Upgrade

• This topic is locked This topic is locked
231 replies to this topic

#7 ddalcu

ddalcu

Veteran Duster Member

• Members
  • 459 posts
  • Duster PH2 Diesel 4x4 110cp

Posted 10 January 2014 - 10:55 AM

View Posttico98, on 10 January 2014 - 08:21 AM, said:

Si pe mine ma intereseaza ce boxe sunt deoarece vreau sa le schimb neaparat. La drive test mi s-a parut ca suna obsolut oribil.

Nu te lua dupa cum se auzeau atunci... Am mai spus intr-un topic, trebuie facute cateva setari din medianav (activat laudness + crescut inaltele si bass-ul) plus ca sursa audio trebuie sa fie de calitate (nu te lua dupa cum se aude la cine stie ce radio o fi prins acolo)!
Singurul lucru pe care l-as imbunatati putin la sistemul audio ar fi inaltele (le-as prefera putin mai evidente si mai clare). In rest, un lucru e sigur, si o spun in cunostinta de cauza, de bass nu ai cum sa te plangi, asta e clar!

#8 masiu

masiu

Addicted Duster Member

• Members
  • 866 posts
  • Duster PH1 Diesel 4x4 110cp

Posted 10 January 2014 - 11:09 AM

Dupa mine boxele sunt destul de bune. Eu sunt la al treilea sistem audio si la fiecare se auzea altfel. Asa cum spunea si ddalcu trebuie facute setarile dupa placul fiecarui. Eu am constatat ca am o problema la antena in sensul ca receptia posturilor a fost slaba la toate sistemele pe care le-am folosit. Depinde mult si de semnalul fiecarui post radio, de medlodiile redate etc...

adBot

adBot
  • Dacia Duster diesel 4x4

forumduster.ro - pt pasionatii Dacia Duster

#9 tico98

tico98

Veteran Duster Member

• Members
  • 488 posts

Posted 10 January 2014 - 11:19 AM

o sa vad cand vine masina, dar la cea de drivetest am reglat media nav-ul, bass,inalte, medii - nu stiu daca am activat sau nu loudness. Suna efectiv a doaga -oribil oribil. Eu acum am un golf 6, la care sunt extrem de multumit de sistemul audio. Eu cu asta comparam.

Astept sa vina si decid pe urma

#10 ddalcu

ddalcu

Veteran Duster Member

• Members
  • 459 posts

Posted 10 January 2014 - 11:27 AM

Parerea mea este ca un sistem audio nu se testeaza sub nici o forma pe radio.

De comparat am comparat cu Honda Civic din 2007 (sistem audio stock care se aude impecabil, dar are si tweetere) si un Golf cu sistem audio custom cu tun de bass.

#11 danielcojocar

danielcojocar

Io' nu stiu d'astea

• Members
  • 3,478 posts

Posted 10 January 2014 - 11:33 AM

Capacele de la boxe se dau cu o surubelnita dreapta jos. Ft usor si pe fata si pe spate. Bagi surubelnita la margine, tragi si gata! E mai simplu decat la logan!

#12 lucian27b

lucian27b

Addicted Duster Member

• Members
  • 650 posts

Posted 10 January 2014 - 01:01 PM

daca este ca la ph1 ,desfaci suruburile si scoti boxa

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Sponsori

Esti nou pe forum ? Click aici pt a te inregistra!

Don't speak Romanian? Select your lanugage from top right side! You may want also to register as a member, click here!