Sari la conținut

Difuzoare Duster - Upgrade


Postări Recomandate

Evident, e absolut logic ce spui. Si eu imi doresc doar sa am o somorizare decenta, inaltele sa fie inalte, basul rezonabil etc

 

Ce am auzit eu pe masina de test erau absolut jenante. Aveau doar medii si alea varza. Nu inteleg cum

Pot sa puna astfel de difuzoare. Adica 4 difuzoare jbl costa probabil 150€ la pret retail. Deci 100€ la pret en gros, cum ar lua dacia. Cat sa coste cele de pe masina ? 5€?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 290
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Na, am instalat azi subwooferul activ Alpine SWE-1200. Completeaza foarte bine sunetul difuzoarelor InPhase. Chestia era ca in stationare si difuzoarele InPhase scoteau ceva bass, dar in mers se pierd

Deci...am terminat pe jumatate...am reușit sa pun boxele doar pe fata. Mai întâi revin cu restantele: Boxele au diametrul exterior de 13 cm. Intre suruburi opuse ~14cm. Boxele originale sunt marca T

@andreiscurei ai aici un tutorial pentru mai multe detalii:  

Posted Images

Ar fi totusi important de stiut daca sunetului slab se datoreaza boxelor stoc, sau e problema unitatii Medianav... Pareri am mai citit dar fara argumente... Nu am gasit nicaieri detalii tehnice credibile vis-a-vis de parametri unitatii sau a boxelor... Normal, niste boxe mai de calitate vor imbunatati sunetul dar oare pe masura pretului? Poate ca dupa o investitie semnificativa in boxe vei avea surpriza neplacuta ca sunetul e tot departe de ceea ce ti-ai dori... Nici eu nu vreau discoteca mobila, dar vreau mai mult decat ce am din fabrica...

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aceasi dilema o am si eu. Oricum, boxele stock sunt subtiri sau de tot.

Cand am sa fac rost de cascaval am sa fac eu un upgrade la boxe si o insonorizare la usi. Ma gandeam la niste JBL de 13 cu tweeter incorporat. Deasmeni am vorbit la firma specializata si au zis ca la cca 50 ron pot sa pun si o amplificare pe semnal radio pentru o mai buna receptie.

Nici eu nu doresc putere ci doar fidelitate, un sunet clar, plin.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...