Jump to content

Parteneri forumduster.ro
* * * * * 2 votes

Diferential autoblocant pentru Duster, amatori?

• This topic is locked This topic is locked
374 replies to this topic

#7 georgeb

georgeb

Veteran Duster Member

• Members
  • 397 posts
  • Duster PH1 Diesel 4x4 110cp

Posted 26 December 2013 - 09:00 AM

Si eu sunt interesat de așa ceva la prețul menționat

Multumesc

#8 apashi

apashi

Addicted Duster Member

• Members
  • 501 posts

Posted 26 December 2013 - 11:45 AM

Salut initiativa si ma declar interesat de aceasta idee.

Am o singura nelamurire: diferentialul blocabil ar trebui sa te "scoata" dintr-o situatie ca cea din filmuletz, cu toate astea nu reuseste sa o faca. :(

adBot

adBot
  • Dacia Duster diesel 4x4

forumduster.ro - pt pasionatii Dacia Duster

#9 georgeb

georgeb

Veteran Duster Member

• Members
  • 397 posts

Posted 26 December 2013 - 12:01 PM

in film e prezentat faptul ca daca o roata se invarte in gol va face posibil invartirea si celeilate roti.
un autoblocant nu va face din duster un tanc care sa iasa din aproape orice situatie.

fara blocant pe spate in cazul prezentat in filmulet o singura roata s-ar fi invartit (vezi cum pe fata din cand in cand nu se invarte si roata dreapta)

#10 bogdan bms

bogdan bms

Advanced Member

• Banned
  • PipPipPip
  • 39 posts
  • Duster PH2 Benzina 4x4 1.6 16v 105cp

Posted 26 December 2013 - 12:22 PM

Ar fi trebuit sa iasa de acolo dar cred ca nu are anvelope de iarna.

#11 fnicolau

fnicolau

Ultras Duster Member

• Members
  • 1,323 posts

Posted 26 December 2013 - 02:49 PM

Poate vii cu Dusterul cu diferentialul montat pe el la intalnirea de la Bran, unde ii poti face "reclama" direct printre dusteristi. Posibil sa fiu si eu interesat de un test dupa montajul pe Duster, ca doar stau aproape. )

#12 comanr

comanr

Duster Member

• Banned
  • 248 posts
  • Duster PH1 Benzina 4x4 1.6 16v 105cp

Posted 26 December 2013 - 07:40 PM

Rog toti cei interesati sa trimita un mail la adresa comanr@gmail.com cu subiectul "diferential duster" in care sa lase un nume(nickname) si un numar de telefon precum si forumul de unde vine .In momentul in care vom fi gata de montaj, vom lua lista in ordinea sosirii mailurilor si va vom suna.

Lucrul asta nu obliga pe nimeni la nimic, daca in acel moment userul nu este pregatit financiar, vom lua urmatorul numar la rand din lista, urmand sa resunam userul cu ocazia urmatoarei sesiuni de montaj.

Deasemenea daca cineva sta foarte departe de GL si considera ca deplasarea nu poate fi facuta , putem trimite diferentialul prin posta.

Testul cu diferentialul montat nu se face la noi in tara, mi ar fi placut sa am un duster de test pentru voi aici, pe viitor ne gandim la un dci duster pentru reclama si testari, insa asta costa si chiar nu ne permitem acum.

Pentru ca diferentialul este o aparitie inedita ca si noutate, este foarte cerut peste granita si sper ca in luna ianuarie sa putem monta macar 1 bucata.

Ceea ce pot sa va spun este ca nu ne grabim sa cerem bani sau alte alea pentru ca nu are sens, depindem doar de uzina.

Daca cineva vrea sa vada modul de lucru al diferentialului, o poate face pe masina mea, ar prinde bine niste zapada care vad ca se lasa asteptata. :(

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Sponsori

Esti nou pe forum ? Click aici pt a te inregistra!

Don't speak Romanian? Select your lanugage from top right side! You may want also to register as a member, click here!