Sari la conținut

zgomot/vibratii bord


Postări Recomandate

Salutare!

Mergi la reprezentanta ca esti in garantie si poate te rezolva...mie jocul de la parasolar sofer mi l-au rezolvat in reprezentanta  verbal (cica e normal sa aibe acel joc)! Iar acel zgomot din plafoniera pe care l-am avut si eu,a disparut singur dupa un timp,probabil de gaurile din asfalt.Acum a mai ramas cum spuneam mai sus,doar cel de la parasolar si cel  facut de capacul de pe volan de la airbag,dar le rezolv cat de curand. 

Apropo,daca e sa lipesc pe la bord niste chestiuni cu banda dublu adeziva 3m,cand le voi dezlipi peste timp,raman ceva semne in acele locuri?Multumesc! :)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 4 months later...
  • Răspunsuri 54
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Salut! Multi nervi mi-au facut si mie zgomotele din bord. Am identificat urmatoarele surse de "galagie": 1.difuzoare bord si gurile de ventilatie au fost rezolvate cu elastic pentru bani 😊 de cul

Salut, Aceeasi problema a aparut si la mine masina este 1,5 110cp o am de aproape doua luni iar zgomutul apare undeva in parte dreapta in bord la o turatzie de 1500-1800tur/min la o turatzie constan

Nu mai bine faceti un topic separat pt intalnirea asta in sectiunea cu "Intalniri si evenimente"? Ca nu prea are treaba cu topicul curent "zgomot / vibratii bord". Si poate daca e topic separat mai va

  • 1 year later...

Salut !

Am si eu un Duster model 2018 si pot sa spun ca inca de la primii km parcursi am sesizat un zgomot in partea dreapta a bordului.Zgomotul produs seamana cu un zbarnait de plastic pe geam si apare la denivelari bruste si gropi (nu neaparat mari).Am studiat problema in detaliu si pana acum in aproape 10000 km nu am reusit sa - mi dau seama de unde vine.Daca are cineva vreo idee sau aceeasi problema astept cu nerabdare o rezolvare sau macar o idee !

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Goleste spatiile de depozitare si verifica amanuntit fiecare coltisor al acestora. Pe mine m-a exasperat ore intregi un anume zgomot pana sa gasesc o surubelnita mica, bine camuflata intr-un colt al buzunarului portierei (pe care chipurile il verificasem de mai multe ori inainte). Atentie, zgomotele se propaga inselator in masina. Eu puteam sa jur ca acel zgomot vine de la oglinda laterala.

In alta ordine de idei, pe un forum italian, multi au reclamat un zgomot dreapta fata/spate (erau indecisi), ajungandu-se intr-un final la concluzia ca de vina era cablul de la frana de mana.

Editat de Stef13
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 8 ore, Stef13 a spus:

Goleste spatiile de depozitare si verifica amanuntit fiecare coltisor al acestora. Pe mine m-a exasperat ore intregi un anume zgomot pana sa gasesc o surubelnita mica, bine camuflata intr-un colt al buzunarului portierei (pe care chipurile il verificasem de mai multe ori inainte). Atentie, zgomotele se propaga inselator in masina. Eu puteam sa jur ca acel zgomot vine de la oglinda laterala.

In alta ordine de idei, pe un forum italian, multi au reclamat un zgomot dreapta fata/spate (erau indecisi), ajungandu-se intr-un final la concluzia ca de vina era cablul de la frana de mana.

Tind sa cred ca pe la bord ar fi ceva...

Cred asta pentru ca se aude si in partea soferului la o denivelare mai proeminenta.eu banuiesc ca ar fi vorba de suportul de prindere al bordului care atinge pe parbriz, am incercat sa introduc ceva sub el cu greu dar nu ajung tocmai jos. Am cumparat si un cheder special de pe amazon unul care se pune intre marginea bordului si parbriz si tot se aude

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 ore, Adrian87 a spus:

Salut !

Am si eu un Duster model 2018 si pot sa spun ca inca de la primii km parcursi am sesizat un zgomot in partea dreapta a bordului.Zgomotul produs seamana cu un zbarnait de plastic pe geam si apare la denivelari bruste si gropi (nu neaparat mari).Am studiat problema in detaliu si pana acum in aproape 10000 km nu am reusit sa - mi dau seama de unde vine.Daca are cineva vreo idee sau aceeasi problema astept cu nerabdare o rezolvare sau macar o idee !

1. Faci un topic de prezentare.

2. Dai jos torpedoul, da se poate da jos dacă nu ai 2 mâini stângi, și verifici dacă nu ai cablaj neasigurat

Editat de t0rquemada
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, t0rquemada a spus:

1. Faci un topic de prezentare.

2. Dai jos torpedoul, da se poate da jos dacă nu ai 2 mâini stângi, și verifici dacă nu ai cablaj neasigurat

Am dat jos torpedoul, nu am nici un cablaj neasigurat...

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai cita mesajul la care răspunzi imediat.

Ok, nu e cablaj.

Calculatoarele de acolo, cel negru din stânga și cel alb din dreapta sunt bine prinse?

Cel alb are și niște scotch textil pe o latură? (carcasa lui poate scoate zgomote fără el)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...