i96nds

Ce OPTIONALE merita achizitionate la Noul Duster - facelift

69 posts in this topic

Eu folosesc foarte frecvent cruise control cat si incalzirea in scaune.

Deci totul e relativ la ceea ce essti obisnuit sa folosesti

Daca faci des drumuri lungi merita dar la mine, pentru 3-4 deplasari anuale de peste 500 km, nu are rost sa dau 200 euro. Cat priveste incalzirea in scaune, la mine e (in plus) si o problema de "morala": iarna ma cam simteam vinovat ca eu stau cu fundul pe cald iar copii mei ingheata in spate. Asa ca am ales sa inghetam cu totii :))

Se poate monta incalzire si in scaunele spate.

Eu fac saptamanal sau bisaptamanal drumuri de cate 700km. In conditiile astea cc ul devine o optiune f interesanta.

Acum ma interesez de unul aftermarket pt duster.

din experienta mea (de 3 ani si un pic) ma declar multumit de unele accesorii, cum ar fi: covoarele de cauciuc cu margini inaltate, cotiera centrala (si ca spatiu de depozitare), plasa verticala portbagaj, huse scaune, aparatori de noroi, kit protectie aripi, kit protectii laterale usi si chiar de ornamentul pt. esapament din inox care "da bine" estetic. Ca optionale am luat volan si schimbator viteze piele si geamuri fata elecrice - mie mi-au fost suficiente.

1 person likes this

Buna seara

Ca nou membru si sper ca din luna aceasta posesor de Noul Duster intreb daca Diesel 4x4 este alegerea ok pentru zi de zi si ocazional off . Astept pareri ca dau comanda ...

Chiar daca mai stiu cate ceva din lumea auto tin cont de parerea celor care au mai mers cu aceasta masina

Multumesc

Mircea

Mircea, aici vorbim DOAR de optionalele ce se pun peste modelele preconfigurate. Daca vrei sa cauti pareri despre Diesel vs benzina sau 4x2 vs 4x4, atunci vezi ca sunt alte subiecte unde s-au dezbatut pe larg aceste probleme.

Hm...ma bag si eu ca posesor de acum..de Duster veteran.

Nu s-a amintit de tava de prtbagaj un accesoriu foarte important! Daca se poate cu margine inalta si din material mai rezistent la indoire atentie difera de la 4x4 la 2x4!

Fiindca s-a vorbit de cruise control, ar trebui sa spuna cineva cunoscator daca e vorba despre cruise control propriuzis sau limitatorul de viteza de pe noile modele unde se seteaza o viteza si degeaba apesi pedala ca masina nu trece de viteza setata!

Ca posesor de Duster veteran mi-as dori foarte mult noul bord, noua tableta care acopera portbagajul si mai ales pozitionarea ( ascunderea ) tobei spate de la 4x4.

Colegii din Ungaria au descoperit ca oglinzile retrovizoare de la noile modele au montate din fabrica sesizorul de temperatura exterioara, la fel calculatorul de bord are facilitatea de a afisa pe ecranul cu leduri al noului bord temperatura exterioara, trebuie doar un cablu de legatura si setat computerul de bord. Conform acestei surse senzorul de temperatura este vizibil in partea inferioara a oglinzii din dreapta. Citiva posesori de Lodgi au si montat setat noua facilitate. La Dacii Renault nu le-a legat pentru a sublinia low cost-ul modelelor.

Si nu uitati de husele pentru scaune un accesoriu care usureaza curatenia de praf a interiorului.

Io am si deflectoare de vint pe toate geamurile, si le recomand pentru posibilitatea de a lasa geamurile intredeschise la parcare pentru aerisirea interiorului in special vara. Asta daca s-a dezactivat sau se poate dezactiva ca optiune inchiderea automata a geamurilor la scoaterea cheii de contact, optiune care am inteles s-ar parea ca este inclusa la facelift.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.