Dule

Duster 1.2 TCe 125 cai

316 posts in this topic

Naiba stie. Mie mi-au zis ca e f strict cat se pune, dar nu imi explic in acest caz uleiul in plus la masinile noi sau supurarea nesemnificativa pe care eu am descoperit-o. Eu zic ca sunt niste normative si cam atat. Ce urmeaza numai Dumnezeu stie!

Trimis de pe al meu Philips I908 folosind Tapatalk

In manual e capacitatea medie. Se pun cca 4 litri full si apoi se pune cate putin controlând cu joja. Cel putin asa făceau ultimii 3 mecanici la care am fost.

Or incapea si 6 litri, nu prea conteaza, din ce stiu eu tre' sa pui cat zice acolo la manoal. Mecanicii astia la care fusai io pana acum au pus fix cat trebuia, mai puneau, mai indreptau bidonul sa se uite pe nivel, mai puneau iar si tot asa. Offtopic, cu consumul mare si foarte mare de ulei, nu mi se pare semn de motor bun ca si concept, ca si model. da' na.

Or incapea si 6 litri, nu prea conteaza, din ce stiu eu tre' sa pui cat zice acolo la manoal. Mecanicii astia la care fusai io pana acum au pus fix cat trebuia, mai puneau, mai indreptau bidonul sa se uite pe nivel, mai puneau iar si tot asa. Offtopic, cu consumul mare si foarte mare de ulei, nu mi se pare semn de motor bun ca si concept, ca si model. da' na.

Cam ai dreptate cu motorul bun sau nu!

Trimis de pe al meu Philips I908 folosind Tapatalk

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.