Dule

Duster 1.2 TCe 125 cai

316 posts in this topic

Motorul de 1.2 benzinar nu este economic deloc pe nicio masina. Pe oras consuma intre 8-10 ( in functie de talpa) pe masina mai mica, in schimb pe Duster, la un mers EXCLUSIV urban va sari putin peste 10, cel putin la mine, care am talpa mai grea :)

2 people like this

Nu prea cred că vor să piardă clienţii de 4×4…sau ar deveni prea mică marja de profit?

Motorul de 1.2 benzinar nu este economic deloc pe nicio masina. Pe oras consuma intre 8-10 ( in functie de talpa) pe masina mai mica, in schimb pe Duster, la un mers EXCLUSIV urban va sari putin peste 10, cel putin la mine, care am talpa mai grea :)

Nu vad de ce ar fi mult 10 in oras cand si actualele motorizari in oras(Bucuresti) papa mult(10-12 in functie de trafic). Ar fi pacat totusi sa nu-l puna pe 4X4 mai ales ca din ce scrie in articolul de mai sus 1.2 TCe ar urma sa inlocuiasca usor usor 1.6le

Nu comentez, dar mai imi ziceti o masina de off road cu motor de 1,2?:))) dupa cum zicea @laudogaru va fi introdus pe 4x2, probabil din ideea ca cei cu 4x2 nu fac off road, ci doar cate un drum de tara din cand in cand. Cum bine vedem cei cu 4x2 nu vin la intalniri cu noi. Exceptie face @adailton, de la care ar trebui sa invete si ceilalti posesori de 4x2:)

1 person likes this

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.