Jump to content

Parteneri forumduster.ro
- - - - -

REVIZII DUSTER DCI (preturi, probleme, diverse)

• This topic is locked This topic is locked
184 replies to this topic

#7 Squirrel

Squirrel

Forest traveller

• Members
  • 1,366 posts
  • Duster PH1 Benzina 4x4 1.6 16v 105cp

Posted 27 October 2010 - 09:06 AM

Diferă prezoanele?
Mă cam înghesuie gândul de a schimba pe anvelope de iarnă, însă dacă are deja jante stilizate…nu ştiu dacă să mai fac stoc şi de jante sau să schimb doar galoşii…Deşi la primăvară ar fi mai simplă schimbarea dacă ar fi seturi anvelope+jante.
La revizie mai greu la motorizările cu benzină (20.000 km), folosind-o doar în timpul liber, aşa că probabil va veni mai repede revizia de un an decât cea de 20.000km…

#8 pedrovl

pedrovl

Weekly Duster Member

• Members
  • 100 posts

Posted 29 October 2010 - 01:32 PM

da difera. SI atentie : capacelele de la jantele de tabla costa 100 lei/BUCATA !!!!!! Am ramas mut. Am sunat la vocea clientului si astept raspuns. E de neimaginat. ! janta = 230 lei si 1 capacel (5-7 cm diametru) = 100 lei !!!! Incredibil !! Made in Ro!

Merita si jantele si cauciucurile Michelin Alpin Latitude !!

adBot

adBot
  • Dacia Duster diesel 4x4

forumduster.ro - pt pasionatii Dacia Duster

#9 mosumf

mosumf

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 32 posts

Posted 08 November 2010 - 05:13 PM

Salutare.
A facut cineva revizia la Duster benzina, daca da, cat a costat si ce vas chimbat la prima revizie.

#10 pedrovl

pedrovl

Weekly Duster Member

• Members
  • 100 posts

Posted 13 November 2010 - 10:18 PM

Nu am primit nici un raspuns - inca- de la Vc. Probabil au ramas si eu blocati. Le-am cerut noul scut de aluminiu afisat la accesorii pe site. habar nu au de el. cica ar costa 900 de lei dar nu se poate comanda inca.

#11 Nyklas

Nyklas

Weekly Duster Member

• Members
  • 83 posts

Posted 15 May 2011 - 05:39 PM

pedrovl said:

Nu am primit nici un raspuns - inca- de la Vc. Probabil au ramas si eu blocati. Le-am cerut noul scut de aluminiu afisat la accesorii pe site. habar nu au de el. cica ar costa 900 de lei dar nu se poate comanda inca.

daca nu ai rezolvat aspectul asta, da-mi un PM, iti dau nr meu de tel, si vorbim. Finul meu e in Pitesti! .....

#12 adybel

adybel

Weekly Duster Member

• Members
  • 128 posts
  • Duster PH1 Diesel 4x4 110cp

Posted 16 May 2011 - 05:09 PM

pedrovl said:

da difera. SI atentie : capacelele de la jantele de tabla costa 100 lei/BUCATA !!!!!! Am ramas mut. Am sunat la vocea clientului si astept raspuns. E de neimaginat. ! janta = 230 lei si 1 capacel (5-7 cm diametru) = 100 lei !!!! Incredibil !! Made in Ro!

Merita si jantele si cauciucurile Michelin Alpin Latitude !!

Nu poti lua fara capacele alea? sau care e faza? ti le baga pe gat?

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Sponsori

Esti nou pe forum ? Click aici pt a te inregistra!

Don't speak Romanian? Select your lanugage from top right side! You may want also to register as a member, click here!