pedrovl

REVIZII DUSTER DCI (preturi, probleme, diverse)

187 posts in this topic

va salut

am luat masina acum 2 sapt un DUSTER 1.5 DCI 110 CP 4wd iar in cartea de service am vazut intervalul de revizii la 20.000 km .

nu vi se pare cam mult ?

la cat recomandati sa il fac ?

va salut

am luat masina acum 2 sapt un DUSTER 1.5 DCI 110 CP 4wd iar in cartea de service am vazut intervalul de revizii la 20.000 km .

nu vi se pare cam mult ?

la cat recomandati sa il fac ?

Da este normal. Renault a publicat pentru retea ca toate auto fabricatie 2011 au interv de rev la 20 miare si toate motorizarile fabr incepand cu 2011 sunt cu norma E5 ( lege UE). :D

Salutare la toti dusteristii. ca sa stiti la ce sa va asteptati luati de cititi cum stau lucrurile la mine dupa 2 revizii:

Prima revizie la 15000:

pret - 300 lei

operatii - schimb ulei, schimb filtru de ulei, schimb filtru polen, test calculator

tip ulei - solaris 5w30 dpf - 5 litri

manopera 15 lei

A doua revizie la 30000:

pret 690 lei

operatii - schimb ulei, filtru ulei, filtru motorina, filtru aer, filtru polen

polishat 2 zgarieturi, test calculator, echilibrat toate rotile

tip ulei - solaris 5 w30 dpf - 5 litri

manopera 150 lei

Concluzie: - pret mediu = 500 lei/revizie. probabil cel mai ieftin suv la intretinere

As fi si eu curios sa spui si unde ai facut prima si-a-doua revizie caci eu numai pe prima am platit 600 ron iar la 30000 un prieten care a facut-o a platit 1270 ron (cred ca tie au reusit sa uite sa-ti schimbe si uleiul din grup)

Salutare la toti dusteristii. ca sa stiti la ce sa va asteptati luati de cititi cum stau lucrurile la mine dupa 2 revizii:

Prima revizie la 15000:

pret - 300 lei

operatii - schimb ulei, schimb filtru de ulei, schimb filtru polen, test calculator

manopera 15 lei

A doua revizie la 30000:

pret 690 lei

manopera 150 lei

Concluzie: - pret mediu = 500 lei/revizie. probabil cel mai ieftin suv la intretinere

As fi si eu curios sa spui si unde ai facut prima si-a-doua revizie caci eu numai pe prima am platit 600 ron iar la 30000 un prieten care a facut-o a platit 1270 ron (cred ca tie au reusit sa uite sa-ti schimbe si uleiul din grup)

Petrovl mi se pare ca este din RM Valcea deeeci este posibil sa fi facut reviziea la Flamicom, US-ul pe care-l vedeti pe dreapta cand va duceti spre V Oltului.PS uleiul din grup nu este asa scump.Asa ca altceva face diferenta. Si eu am platit la prima revizie ~420 Ron. ;)

Prima revizie la 15000:

pret - 300 lei

manopera 15 lei

A doua revizie la 30000:

pret 690 lei

manopera 150 lei

Petrovl mi se pare ca este din RM Valcea deeeci este posibil sa fi facut reviziea la Flamicom, US-ul pe care-l vedeti pe dreapta cand va duceti spre V Oltului.PS uleiul din grup nu este asa scump.Asa ca altceva face diferenta. Si eu am platit la prima revizie ~420 Ron. ;)

de-acum vin la Pitesti sa-mi fac reviziile... :lol: asa ca.... asteapta sa-ti cer o pila... :lol:

S-a marcat dar... fara pile ci normal ca intr-o Romanaie pe care dorim s-o aducem la normalitate. ;)

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.