Sari la conținut

Iesire in muntii Fagaras si vizita la Uzina Dacia


vizita Uzina Dacia  

18 membri au votat

  1. 1. vrei sa vizitezi Uzina Dacia vineri, 04.10.13?



Postări Recomandate

Pentru vizita la uzina lista trebuie finalizata (nume si prenume) pana pe data de 20 septembrie.

pentru cazare ar fi indicat sa isi faca fiecare rezervarea cat mai din timp la pensiunea http://www.turistinfo.ro/nucsoara/cazare-nucsoara/pensiunea_valea_doamnei/harta-acces-pensiunea_valea_doamnei-c34129.html

cei care vor sa mearga cu cazare la cort sau rulota sau in masina nu au termen limita... :)

as vrea sa mai propun (daca vremea ne permite), pe langa Dustereala de rigoare si o incercare de a cuceri varful Moldoveanu! traseul pt. Dustere ne duce pana intr-un punct din care mai e de mers pe jos nu mai mult de 2-3 ore pana pe Moldoveanu...

in legatura cu gratarele, nu e o problema! avem.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 157
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Cu parere de rau,va anuntam ca nu putem participa la aceasta intalnire cele doua masini ale noastre dupa competitia de la Buzau si dupa maratonul de 3- 4 competiti din ultimele 2 luni nu sunt in

Frumosa si aventuroasa iesirea ca maine dau chilotei (mocheta) jos si ii umblu la blanita (izolatie ) ca e uda toata )) si acum balteste apa daca apas pe mocheta )) A si inca ceva eu nu m-am simtit ca

O iesire reusita, felicitari pentru organizare.   Cateva poze si de la mine (scuzati ordinea, dar sunt luate de pe facebook unde le urcasem direct din telefon):  

Posted Images

Eu, unul, zic PAS la capitolul cu cucerirea Vf Moldoveanu din 2 motive:

1 Nu ma lasa sanatatea.

2. Un traseu de 2-3 ore inseamna in realitate 5-6 ore (dus-intors) tinand cont ca pe la ora 19 se va intuneca... inseamna ca nu mai facem mai nimic in ceea ce priveste Dustereala

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se poate merge pe drumul forestier de pe langa raul Doamnei pana la stana lu Brunei(dupa baraj se numeste raul Valea Rea).De acolo pe jos 3 ora pana pe Moldoveanu.Deci tur retur cam 7 ore si putem campa pe langa rau este loc destul si sa facem gratar si dormit acolo.Este o zona fr izolata...Nu ne dereanjeaza nici ursii acolo (daca le dam de mancare pe unu dintre noi prin tragere la sorti bineinteles :frantics: ).Poate prindem si turma acolo si cumparaam o mioara pt gratar direct de la sursa desi este posibil ca la acea data sa coboare cu oile din munte...Se poate vizita in drum(la Corbi) si manastirea de la Corbii de Piatra(una din cele mai vechi din tara de pe vremea lu Negru Voda) si o gospodarie care are aspect de jurasic parc chiar langa manastire...Ce ziceti?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu, unul, zic PAS la capitolul cu cucerirea Vf Moldoveanu din 2 motive:

1 Nu ma lasa sanatatea.

2. Un traseu de 2-3 ore inseamna in realitate 5-6 ore (dus-intors) tinand cont ca pe la ora 19 se va intuneca... inseamna ca nu mai facem mai nimic in ceea ce priveste Dustereala

Se poate imparti adunarea in doua- o echipa care vrea sa se chinuie singura pe persoana si o echipa care vrea sa chinuie(dustereasca) masina.

Seara la gratar facem si un schimb de poze sa vedem ale cui sunt mai reusite...Eu sunt pt cucerire Vf Moldovanu.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...