Jump to content

Parteneri forumduster.ro
* * * * * 1 votes

Montaj troliu

troliuoffroad troliu

• This topic is locked This topic is locked
64 replies to this topic

#1 air_wolf

air_wolf

Weekly Duster Member

• Members
  • 148 posts
  • Duster PH1 Diesel 4x4 110cp

Posted 08 July 2013 - 06:08 PM

am vazut clipul acesta, nu-l stiam. este interesant modelul de troliu folosit, locul de depozitare si mai ales sistemul de prindere!! si sigur iese mai ieftin ca montarea unui troliu in bot. in plus il poti folosi fata/spate, ceea ce reprezinta un mare avantaj. nu stiam ca se pot pune trolii si pe sistemul de inel de tractare. totusi, pentru ca fostul meu duster a suferit un accident si am avut ocazia sa vad inelul, eu recomand ranforsarea acelui inel daca se alege solutia aceasta pentru utilizarea troliului.

#2 George1957

George1957

Weekly Duster Member

• Members
  • 75 posts
  • Duster PH1 Benzina 4x4 1.6 16v 105cp

Posted 13 December 2013 - 01:09 PM

Am si eu ceva asemanator (n-am vrut sa modific fata si am ales un troliu portabil). Chiar urechea de tragere nu rezista la asa ceva?

adBot

adBot
  • Dacia Duster diesel 4x4

forumduster.ro - pt pasionatii Dacia Duster

#3 danielcojocar

danielcojocar

Dusterist + Rulotist

• Members
  • 3,434 posts
  • Duster PH1 Diesel 4x4 110cp

Posted 13 December 2013 - 05:10 PM

View PostGeorge1957, on 13 December 2013 - 01:09 PM, said:

Am si eu ceva asemanator (n-am vrut sa modific fata si am ales un troliu portabil). Chiar urechea de tragere nu rezista la asa ceva?
Daca ajungi sa-l probezi ai sa vezi!
Noi (@dusty2010, @melcu si eu) l-am probat si tine!

#4 psystem

psystem

Addicted Duster Member

• Members
  • 597 posts
  • Duster PH2 Diesel 4x4 110cp

Posted 14 December 2013 - 08:04 AM

Foarte interesante scuturile pentru diferential si motor

#5 George1957

George1957

Weekly Duster Member

• Members
  • 75 posts
  • Duster PH1 Benzina 4x4 1.6 16v 105cp

Posted 14 December 2013 - 08:14 AM

View Postdanielcojocar, on 13 December 2013 - 05:10 PM, said:

Daca ajungi sa-l probezi ai sa vezi!
Noi (@dusty2010, @melcu si eu) l-am probat si tine!
Este adevarat ca nu l-am probat caci, cu cauciucurile InsaTurbo MT n-am ramas niciodata inpotmolit in noroaiele din Delta. Am sa-l probez totusi, asa, "la rece", sa vad pe ce ma pot baza.

#6 timekruzer

timekruzer

Addicted Duster Member

• Members
  • 599 posts
  • Duster PH2 Diesel 4x4 110cp

Posted 03 August 2014 - 11:02 PM

Astazi am facut prima troliere pe bune! :)
Mare noroc ca in ciuda bagajelor multe nu l-am scos din masina, desi nu aveam planuri premeditate pentru offroad, acest weekend era dedicat drumetiilor. Si uite ca se intampla atunci cand nu te astepti deloc! Arm ramas impotmolit rau de tot la o intoarcere pe malul unui parau pe care-l treci fara sa te uzi la picioare... Botul culcat pe scut, iar rotile sapau tot mai adanc in noroi la fiecare incercare de iesire. Dupa trei incercari toata masina statea pe burta...

Asa ca seara m-am felicitat cu o bere rece pentru echiparea masinii cu troliu si ii multumesc baietilor a caror reclama port pe masina pentru realizarea conceptului de troliu multimount. Nu-l mai scot din portbagaj niciodata! Mare pacat ca era stres mare si nu era timp sa-l pun pe cineva sa filmeze cu telefonul meu... Un baiat elvetian m-a filmat, dar nu-l cunosc si n-am cum sa-i cer filmuletul.
S-a intamplat la Rimetea (unde se pare ca m-am abonat pentru o perioda :) la drumetii si la iesirii offroad) pe drumul forestier de legatura intre Coltesti si Vidolm, sub varful Ardascheia.

Edited by timekruzer, 03 August 2014 - 11:05 PM.

Also tagged with troliuoffroad, troliu

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Sponsori

Esti nou pe forum ? Click aici pt a te inregistra!

Don't speak Romanian? Select your lanugage from top right side! You may want also to register as a member, click here!