Sari la conținut

Postări Recomandate

Cred ca am o problema cu aerul conditionat,cum da putin caldura nu mai face fata, rog pe ceilalti posesori de Duster sa-mi spuna daca si ei au aceiasi problema sau e un defect la masina mea. Ma apuca groaza cand ma gandesc ca

dabia de aici inainte vine caldura adevarata. Tin sa va spun ca masina are doar 8000 km.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 403
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Raportez din incinsa grecie: se pare ca problema cu AC s-a remediat. Am mers cu el mai multe ore in continuu, fara probleme. Ba chiar parca acum face si mai racoare. Deci, daca vor, pot.

Nu pot sa ma abtin... Iarna nu-i ca vara... aerul!

Ca sa incercam sa te ajutam (din experienta)... Sistemul functioneaza cel mai bine pe treapta a doua a ventilatorului. La treapta 4, nu face fata atat de bine sistemul de racire pentru debitul de aer

Posted Images

Cred ca am o problema cu aerul conditionat,cum da putin caldura nu mai face fata, rog pe ceilalti posesori de Duster sa-mi spuna daca si ei au aceiasi problema sau e un defect la masina mea. Ma apuca groaza cand ma gandesc ca

dabia de aici inainte vine caldura adevarata. Tin sa va spun ca masina are doar 8000 km.

verifica intai si eventual schimba filtrul de habitaclu
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa incercam sa te ajutam (din experienta)...

Sistemul functioneaza cel mai bine pe treapta a doua a ventilatorului. La treapta 4, nu face fata atat de bine sistemul de racire pentru debitul de aer circulat.

Pentru o suplimentare a capacitatii de transport a agentului de racire este bine sa se izoleze (cu tub de protectie pentru conducte) conductele din compartimentul motor. Aceasta metoda este folosita si la sistemele de AC de la apartamente.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

s-ar putea sa ai o problemă,

eu am masina din 2010, si aerul merge foarte bine, pot sa spun ca am si racit de câteva ori,

așa ca m-am hotărât sa nu-l mai folosesc,deci este performant....

mergi la reprezentanta si rezolva problema, dar cu calm........

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este posibil sa ai scapari de freon dar doar la service se pot lamuri accesand calculatorul de inj si verificand presiunea din sistem la cuplare AC.Acum nu toti oamenii sunt frumosi din prima(unii mai fac si operatii de marire :drool: fct de sex)Deci te ajuta incontestabil un US agreat ca esti in garantie...In md normal freonul se regenereaza la 3 ani ca sa revigorezi sistemul...

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...