danmarin1960

Aer conditionat

378 posts in this topic

Cred ca am o problema cu aerul conditionat,cum da putin caldura nu mai face fata, rog pe ceilalti posesori de Duster sa-mi spuna daca si ei au aceiasi problema sau e un defect la masina mea. Ma apuca groaza cand ma gandesc ca

dabia de aici inainte vine caldura adevarata. Tin sa va spun ca masina are doar 8000 km.

Eu nu am probleme. Adica pe calduri mari nu face racoare ca in frigider, dar daca ramane pe 2 sau 3 se racoreste destul de ok. De cat timp e masina? Ca si asta conteaza, ca poate scapa freon si trebuie verificat.

Are trei luni, cred ca o sa merg la garantie sa vedem ce spun si cei de acolo.

Cred ca am o problema cu aerul conditionat,cum da putin caldura nu mai face fata, rog pe ceilalti posesori de Duster sa-mi spuna daca si ei au aceiasi problema sau e un defect la masina mea. Ma apuca groaza cand ma gandesc ca

dabia de aici inainte vine caldura adevarata. Tin sa va spun ca masina are doar 8000 km.

verifica intai si eventual schimba filtrul de habitaclu

Ca sa incercam sa te ajutam (din experienta)...

Sistemul functioneaza cel mai bine pe treapta a doua a ventilatorului. La treapta 4, nu face fata atat de bine sistemul de racire pentru debitul de aer circulat.

Pentru o suplimentare a capacitatii de transport a agentului de racire este bine sa se izoleze (cu tub de protectie pentru conducte) conductele din compartimentul motor. Aceasta metoda este folosita si la sistemele de AC de la apartamente.

1 person likes this

s-ar putea sa ai o problemă,

eu am masina din 2010, si aerul merge foarte bine, pot sa spun ca am si racit de câteva ori,

așa ca m-am hotărât sa nu-l mai folosesc,deci este performant....

mergi la reprezentanta si rezolva problema, dar cu calm........

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.