Sari la conținut

Diverse accesorii, gadget-uri, scule, briz brizz-uri


Postări Recomandate

Are cineva un cod pentru trusa becuri si sigurante Duster ph2?

Eventual o recomandare pentru o trusa becuri si sigurante (de la dealer nu am primit nimic cand am cumparat masina :) )

Eu am luat din Auchan o trusa universala de becuri cu un bec H7 si cate unul din cele esentiale ("cireasa" semnalizare, dublu filament pt frana + pozitie, de-ala mare galben pt semnalizare, plus încă cateva, nu mai stiu ce are p-acolo) si 1 trusa cu toate sigurantele format mare si încă una cu toate sigurantele format mic...

 

Le tin prin roata de rezerva pt cazuri de urgenta (nu neapărat pt mine ci poate si pt vreun amic) respectiv daca nu am la îndemână ceva mai bun. Pretul a fost extrem de mic (cred ca sub 20 lei toate)...

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 860
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Cam asa arata lucrarea... La PH2 inca nu i-am facut instalatia electrica

Am instalat si eu cate ceva la Dusterul meu si vreau sa va arat si voua:   - pentru ca sunt pescar si nu de putine ori masina nu sta langa mine cand pescuiesc si ma enerva maxim sa las telefonul sau

A venit mos craciun. Bine...cred ca era beat ca a ratat craciunul dar merge si asa.   Am camera SJCAM M10+ wifi gyro. Insert "big ranjet pe toata fata" here.   Gasiti o gramada de detalii despre e

Posted Images

Mare atenție la siguranțele cumprate de la supermarketuri/benzinării!!

NU sunt calibrate!

Am pățit-o, s-a topit plasticul, dar siguranța nu a "sărit".

Se găsesc de origine la reprezentanțele Dacia, eu am luat un set acum 2 ani.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate nu mai am factura, dar am atasat poza.

 

Cu aliexpressu' m-am lamurit.Dupa multiplele tepe luate de la ei,adio si-un praz verde:

- w5w, cica canbus.....erau normale, cu soclul alb, din 20 cate erau in pachet n-am reusit sa gasesc 4 cu aceeasi temperatura de culoare; toate nu au functionat mai mult de o luna/o luna jumate si-au inceput sa faca ca stroboscoapele; placa aia led - au picat vreo 3 leduri din alea 24

 

offtopic - tot de la aliexpress:

- acumulator laptop asus - picat dupa 2 luni

- 2 x acumulatori canon sx60hs, cica de 1400mA - real n-au nici macar 920mA, cat au cele originale, tin si mai putin dpdv nr poze/timp

- wifi repeater dual band (am dat si 20 $ pe el) - semnal si acoperire cam 50% din acoperirea routerului

Ar mai fi cateva, dar ma opresc, sa nu adancesc offtopicul ;)

 

Nu neg ca or fi si produse de calitate mai buna pentru Duster si nu numai....dar am zis "halt".

 

Parerea mea vizavi de piesele din categoriile directie/frana/suspensie/instalatie electrica/lumini - e bine sa nu faceti rabat pentru unele ieftine si de calitate indoielnica.

post-1243-0-74025800-1465810650_thumb.jpg

post-1243-0-98638900-1465810674_thumb.jpg

post-1243-0-74025800-1465810650_thumb.jpg

post-1243-0-98638900-1465810674_thumb.jpg

Editat de denon2808
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 1 month later...
  • Mak featured și pinned this topic

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...