Sari la conținut

Diverse accesorii, gadget-uri, scule, briz brizz-uri


Postări Recomandate

Salutare. @gusterul nu ma pot pronunta de un lucru pe care nu-l cunos. Nu stiu calitatea acestui kit de suspensii. Nu am nevoie (eu unul) de arcuri, alte arcuri mai tari, sau mai lungi, etc. Pt mine arcurile care sunt acum pe masina sunt destul de bune. Eu vreau doar amortizoarele sa le schimb. Si voi incerca sa-i pun niste amortizoare de o calitate buna si oarecum cunoscute. Sunt sigur ca anul acesta vor aparea amortizoare aftermarket. Jonglez intre sachs, kyb, monroe, poate chiar bilstein. Dupa parerea mea, amortizoarele care sunt pe masina nu filtreaza destul de bine denivelarile. Acum ar mai fi o chestie, la mine caseta de directie a inceput sa-mi genereze din nou acele vibratii chiar si in line dreapta pe denivelari. Oricum cred ca amortizoare mai bune nu pot decat sa aduca o imbunatatire stabilitatii masinii. Mai studiez problema. Sanatate.

 

Neata, am inteles ca nu te intereseaza arcurile.... eu incercam sa-ti sugerez sa iei in calcul si amortizoarele de la IronMan care, zice lumea, sunt facute special pentru duster si care, zice lumea, sunt foarte performante. In cazul meu, da...., mi-am luat kit -ul insa poti sa-ti iei doar amortizoarele.

Habar nu am daca sunt mai bune sau mai proaste decat cele amintite de tine: sachs, kyb, monroe....

Daca vii la IND5 la zetea, s-ar putea sa vina si cei de la Okura cu dusterul dotat cu aceste amortizoare si poti face un test drive. (si eu vreau sa fac un test drive...; vroiam si la intalnirea din iarna.... dar, culmea..., am uitat )

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 860
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Cam asa arata lucrarea... La PH2 inca nu i-am facut instalatia electrica

Am instalat si eu cate ceva la Dusterul meu si vreau sa va arat si voua:   - pentru ca sunt pescar si nu de putine ori masina nu sta langa mine cand pescuiesc si ma enerva maxim sa las telefonul sau

A venit mos craciun. Bine...cred ca era beat ca a ratat craciunul dar merge si asa.   Am camera SJCAM M10+ wifi gyro. Insert "big ranjet pe toata fata" here.   Gasiti o gramada de detalii despre e

Posted Images

mda, pentru mici ajustari pompa manuala este foarte buna, dar daca vrei sa schimbi presiunea mult si des in functie de drum un compresor rapid automat ajuta enorm: setezi presiunea dorita si isi face el treaba singur!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce rost are? le gasesti la Alec Preotu (ironman4x4.ro)

Cine a venit la IND5 a facut cunostinta cu Alec pentru ca a sponsorizat locul I de la sectiunea MT cu un kit amortizoare+arcuri

 

Si transportul cat costa?

La fel ca mai sus... ce rost are?

 

nu e acelasi kit ca la okura?

Kit -ul probabil poti sa-l iei si de la Gigi SRL... nu conteaza! Este fix acelasi lucru. IronMan4x4 a scos un singur kit pentru Duster. Atentie unii spun de lift 3,5 altii de 4cm ... Nu sunt kit-uri diferite! Este unul singur doar ca nu stiu ei exact care este in realitate acest lift

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Mak featured și pinned this topic

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...