Sari la conținut

Dacia Duster 4x2, atat pe sosea cat si in natura


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 65
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Salut, Cu bunavointa administratorilor acestui doresc sa deschid un nou topic, in care sa ne putem regasi, noi, cei cu 4x2; noi, "doiari", cum plastic imi place mie sa ma exprim, suntem o categori

Acest forum se numeste forumduster nu forumduster4x4 asa ca pasiunea pt duster este aceiaşi si pt 4x2, iar ieşirile organizate de noi, forum si acd nu exclud variantele 4x2, din contra, încurajam

Salut si Hristos a Inviat, Natura minunata din jurul orasului Blaj,m-a indemnat in aceasta zi de sarbatoare la o plimbare. Masina s-a comportat minunat, am traversat o padure, putin noroi, ceva pante

Posted Images

  • 3 months later...

Salutare,

Undeva in Muntii Buzaului, incarcati aproape pana la refuz de bagaje, pe drumuri de macadam, invartindu-ne in jurul localitatilor Colti, Bozioru, Alunis, cautand daci impietriti in gresia muntelui si legende despre Tara Luanei:

nrbn.jpg

 

xpfz5.jpg

 

8imgx.jpg

 

A fost cea mai lunga excursie din aceasta primavara, prilej cu care am circulat aproximativ 100 km, in doua zile doar pe drumuri de piatra. Masina s-a comportat excelent si cu toate ca am fost patru oameni in acele zile plus bagaje, nu am avut nici o problema la hopuri.

Pentru cei care au 4x2 si vor sa iasa in natura...evitati sa calcati pe iarba umeda sau teren umed, daca aveti anvelopele M+S...DE ACOLO NU MAI MISCATI. Pentru aceasta masina, cu acest tip de tractiune, terenurile ierboase, umede sunt faliment total.

In schimb nu aveti probleme deosebite pe macadam, drumuri cu pietris, piatra. Nu va aventurati unde simtiti ca nu mai puteti inainta. Mai bine mergeti pe jos..:) nu va bazati pe ESP in afara asfaltului, deoarece mai mult va incurca.

Ideala pentru vaile inguste, pietruite din zona montana.

Drumuri bune, drumuri de poveste!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

post-3058-14013767189292_thumb.jpg

 

Nou intrat in clubul "doiarilor" dar cu noul motor de 1.2 tce. Sper sa ne vedem curand la vreuna din intalniri!

 

Trimis de pe al meu HTC Desire 500 folosind Tapatalk

Salut

Frumos utilaj ai! Sa il folosesti sanatos(i)....sunt tare curios sa vad cum se comporta motorasul tau pe sosea....apropo, care a fost motivul pentru care ai luat varianta 4x2?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Undeva in Muntii Buzaului, incarcati aproape pana la refuz de bagaje, pe drumuri de macadam, invartindu-ne in jurul localitatilor Colti, Bozioru, Alunis, cautand daci impietriti in gresia muntelui si legende despre Tara Luanei:

....

A fost cea mai lunga excursie din aceasta primavara, prilej cu care am circulat aproximativ 100 km, in doua zile doar pe drumuri de piatra. Masina s-a comportat excelent si cu toate ca am fost patru oameni in acele zile plus bagaje, nu am avut nici o problema la hopuri.

Pentru cei care au 4x2 si vor sa iasa in natura...evitati sa calcati pe iarba umeda sau teren umed, daca aveti anvelopele M+S...DE ACOLO NU MAI MISCATI. Pentru aceasta masina, cu acest tip de tractiune, terenurile ierboase, umede sunt faliment total.

In schimb nu aveti probleme deosebite pe macadam, drumuri cu pietris, piatra. Nu va aventurati unde simtiti ca nu mai puteti inainta. Mai bine mergeti pe jos.. :) nu va bazati pe ESP in afara asfaltului, deoarece mai mult va incurca.

Ideala pentru vaile inguste, pietruite din zona montana.

Drumuri bune, drumuri de poveste!

 

Cand spui M+S te referi la anvelopele stock Continental sau chiar la anvelopele de iarna ?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...