Jump to content

Parteneri forumduster.ro
* * * * * 1 votes

Dacia Duster 4x2, atat pe sosea cat si in natura

dacia duster 4x2

• This topic is locked This topic is locked
65 replies to this topic

#1 adailton

adailton

Veteran Duster Member

• Members
  • 345 posts
  • Duster PH1 Diesel 4x2 110cp

Posted 04 May 2013 - 10:42 AM

Salut,
Cu bunavointa administratorilor acestui forum doresc sa deschid un nou topic, in care sa ne putem regasi, noi, cei cu 4x2; noi, "doiari", cum plastic imi place mie sa ma exprim, suntem o categorie, cred eu aparte. La ce ma refer?
Exista doua categorii de "doiari", cei care nu au avut bani sa isi ia 4x4, au luat 4x2, argumentand tot felul de chestii puerile si finantiste si cei care au luat 4x2 pentru ca nu ii intereseaza 4x4.
Toti suntem insa, iubitorii acestei masini minunate, care ne duce aproape oriunde si oricand.
Ca atare, va rog sa postati impresii, jurnale de calatorie, poze, pe unde v-a dus prafosul, chiar daca este "doar" 4x2.
Are un motor minunat si o garda la sol ridicata, care va permite sa faceti anumite scamatorii in teren accidentat.
Desigur, sunt ferm convins de limitarile tractiunii partiale, stiu ca trebuie sa calculez fiecare portiune uscata pe care trebuie sa o trec, astfel incat cel putin una din roti sa aiba aderenta.....dar natura Romaniei este minunata si merita exploatata, chiar si cu Duster 4x2.
Nu contest absolut deloc sistemul 4x4, dar si noi cu 4x2 avem Duster.. :)...si sunt ferm convins ca fiecare dintre noi, o sa aiba la un moment dat, posibilitatea de a achizitiona un nou Duster si acesta va fi, cu siguranta 4x4!
Voi incepe eu sa postez fotografii si impresii.
Drumuri Bune!

Attached Files

#2 adailton

adailton

Veteran Duster Member

• Members
  • 345 posts

Posted 04 May 2013 - 10:57 AM

In data de 1 Mai, am fost pe langa Tg Mures. Am intalnit o padure superba, gata de explozia verdelui.
M-am impotmolit o singura data, chiar la prima proba suprema, cand nu am mai accelerat. Daca acceleram eram trecut. Asa, am fost impins.
La a doua baltoaca cu namol, am inaintat usor si i-am dat gaz dintr-o data. Rezultatul a fost un IIIEEEEEE! din partea celor doua gacici pe care le-am avut cu mine. A fost super tare!
Mai jos poze:

Attached Files

adBot

adBot
  • Dacia Duster diesel 4x4

forumduster.ro - pt pasionatii Dacia Duster

#3 dust3radmin

dust3radmin

Site Admin

• Administrators
  • 1,807 posts
  • Duster PH2 Diesel 4x4 110cp

Posted 04 May 2013 - 09:54 PM

Acest forum se numeste forumduster nu forumduster4x4 asa ca pasiunea pt duster este aceiaşi si pt 4x2, iar ieşirile organizate de noi, forum si acd nu exclud variantele 4x2, din contra, încurajam toti posesorii de dustere sa participe, spiritul de echipa face ca aproape orice teren abordabil de 4x4 sa fie cucerit si de un 4x2 :smile: , solutii se gasesc. ..

#4 adailton

adailton

Veteran Duster Member

• Members
  • 345 posts

Posted 05 May 2013 - 09:09 AM

Multumesc! Un comentariu elocvent! :)

#5 adailton

adailton

Veteran Duster Member

• Members
  • 345 posts

Posted 05 May 2013 - 04:46 PM

Salut si Hristos a Inviat,
Natura minunata din jurul orasului Blaj,m-a indemnat in aceasta zi de sarbatoare la o plimbare. Masina s-a comportat minunat, am traversat o padure, putin noroi, ceva pante prin padure, dar a fost Ok.

Attached Files

#6 deltaic

deltaic

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 33 posts
  • Duster PH1 Benzina 4x4 1.6 16v 105cp

Posted 05 May 2013 - 09:16 PM

View Postadailton, on 04 May 2013 - 10:57 AM, said:

In data de 1 Mai, am fost pe langa Tg Mures. Am intalnit o padure superba, gata de explozia verdelui.
M-am impotmolit o singura data, chiar la prima proba suprema, cand nu am mai accelerat. Daca acceleram eram trecut. Asa, am fost impins.
La a doua baltoaca cu namol, am inaintat usor si i-am dat gaz dintr-o data. Rezultatul a fost un IIIEEEEEE! din partea celor doua gacici pe care le-am avut cu mine. A fost super tare!
Mai jos poze:
Da fetele ? unde sunt ele , daca poti preciza ?

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Sponsori

Esti nou pe forum ? Click aici pt a te inregistra!

Don't speak Romanian? Select your lanugage from top right side! You may want also to register as a member, click here!