Sari la conținut

Suierat in jur de 2000 rpm


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Stati linistiti, ca multe simptome de la duster nu le mai intalniti la alte masini

Salut. Cred ca am mai scris pe undeva de problema asta. Aparea o vibratie pe la 1800 rpm. Am fost la Apan si au pus ceva izoler band pe un colier ce sustine o teava de la AC. A parut ca s-a rezolvat, dar dupa un timp a reaparut. Am lasat-o asa (m-am obisnuit) si dupa vreo mie de km s-a mutat vibratia pe la 2200 rpm. Acum a disparut de tot, dar apare uneori o vibratie pe la 2000 in zona bordului, pe stanga. Cred ca majoritatea au problema asta cu ,,greieri'' la bord.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am avut si eu asa ceva la bord in stanga. Problema era de la plasticul din fata parbrizului (masca de la stergatoare). Atingea de caroseria masinii (tabla de sub parbriz, pe exterior ). Am pus o bucata de furtunas subtire taiat pe lungime si bagat pe marginea de tabla ca sa nu mai atinga plasticul de aceasta. Am scapat definitiv de acel zornait foarte enervant care la mine se manifesta tot pe la 2000 de ture. Deci facea zgomot mult si in general la mersul normal (eu o tin in general in jurul acestei turatii).

 

Al doilea greiere enervant a fost de la capacul celei de a treia lampa de stop pe frana. Ala zornaia la mersul pe drumuri cu asfalt mai neregulat sau drumuri de tara. Rezolvat tot cu un cauciuc pus intre luneta si capac.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 1 year later...

Cu zgomotul respectiv m-am pricopsit si eu,am si fost la Dacia,si se pare ca „asa face toate„,insa de ce se aude numai in sarcina daca este de la toba de esapament,totusi mie imi suna a suierat de turbina.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...