Sari la conținut

Proiectoare offroad Dacia Duster - de care, cum,montaj?


Postări Recomandate

  • 4 weeks later...
  • Răspunsuri 112
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Am pus si eu niste proiectoare pe plafon. Sunt demontabile ca sa nu ma plimb cu ele prin oras sau sa am de dat explicatii pe sosea. Le pun doar in padure.  

Pentru ca a fost cuminte la revizie, a mai primit 2 proiectoare pe plafon, langa celelate. Lumineaza cam asa:      

Asta e utilajul (plus butonul si firele, cumparate separat) .. Am pus pozele de pe ebay ca sa nu astept pana diseara sa le fotografiez. "E" identice     PS ..Acu, ca sa recunosc cinstit, nu le-

Posted Images

Ar vrea si eu sa montez, dar inca nu m-am hotarit pe o bara adaugatoare sau pe cele care sunt deja pe fiecare separat, am vazut la cineva aici pe forum pe un Duster albastru montate separat ... De unde le gasesc? De montat le montez cred ca singur...

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 weeks later...

"Duster albastru"... ma simt, ca alt nebun ca mine nu am vazut in toata tzara...

 

Scuze de intarzierea cu care raspund, dar din motive necunoscute nu am primit notificarea de la cum ca s-a mai scris pe topic.

 

post-291-0-42240100-1369163068_thumb.jpg

 

Daca salvezi imaginea local, se poate mari decent cat sa se vada ceva detalii. Daca vrei mai detaliata, iti trimit poza la rezolutia originala pe mail (5Mb+).

 

Le am de pe acest site, Cod Produs: 17667. Sper sa nu se considere reclama...

 

Cum ziceam mai sus, folosesc instalatia electrica de la cele Bosch, mai frumos executata decat ce mi-au facut cei de la service la alea initiale de le-am spart si mai mult, OMOLOGATA!

Chiar daca montajul nu e de facultate, recomand purtarea unei facturi de instalare faruri aditionale de la un Dacia Service. Pe mine m-a ajutat sa scap de militian mai repede... Se obtine usor, cu o ora manopera sau ceva de genu si nu e exagerat de scumpa.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 1 year later...

Salutare,

Pe mine ma bate gandul sa-mi iau ceva de aici:

http://www.xenon-tuning.ro/spl/273196/Proiectoare-LED-Auto-Off-Road ,

respectiv 4 x http://www.xenon-tuning.ro/spd/718956/Proiector-LED-Auto-Offroad-24W-12V-24V-1760-Lumeni

montate pe bara transversala pe plafon.

Aveti asa ceva? Pareri, opinii, prea mult, prea putin? Mai bine merg pe clasic halogen?

Mersi

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea este ca led -ul este mai trainic. Offroad = zdruncinaturi. Impresia mea este ca led -ul rezista mai bine la socuri.

+ consumul este mai mic pastrand aceeasi putere de iluminare cu alte variante

 

PS. Am vazut pe o autorulota 4 x http://www.xenon-tuning.ro/spd/403537/Proiector-LED-Auto-Offroad-51W-12V-24V-3740-Lumeni

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

La alea salivam si eu, mi se pare ca arata cel mai bine si au si cel mai bun raport performanta pret. Dar cam sar din buget destul de mult cu ele. Poate doar asa, sa primesc vreun bonus de sfarsit de an, dar la ce Q4 avem pana acum, cred ca ne taie firma factura noua! :))))

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multi imi stiu masina... Eu am in grila fata o urma de proiectoare cu LED patrate de 1980 Lumeni FLOOD.

Nu sunt prea ok ca s-au bulit din cauza ca a intrat apa in ele... Sper sa fi fost ghinionul meu... caci, oricum intentionez sa le schimb si eu si sa-mi iau tot patrate dar cele cu 3520 Lumeni si cu Spot

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...