Jump to content

Parteneri forumduster.ro
- - - - -

Duster 4x4 1.5dCi 110CP - ALB

duster 4x4 1.5dci 110cp

• Please log in to reply
334 replies to this topic

#1 apashi

apashi

Addicted Duster Member

• Members
  • 503 posts
  • Duster PH1 Diesel 4x4 110cp

Posted 22 March 2013 - 07:35 PM

Salutare,

De astazi sunt fericitul utilizator al unui Duster 4x4 cu motor 1.5dCi de 110CP alb.
Alte dotari:
- computer bord
- AC
- mP3 player, comenzi in spatele volanului si car kit prin bluetooth
- proiectoare ceata
- jante tabla pe 16

Prima impresie este buna si ma declar multumit de SUV-ul din Carpati.
Am descoperit o masina corecta si dotata pentru clasa de pret din care face parte.
Finisajele nu sunt de lux, dar de bun simt.

Primele modificari/personalizari care imi doresc sau chiar trebuie sa le fac ar fi:
- cotiera (must have)
- aparatori nori fata/spate (noroiul intra chiar si in scoica de la usi) (must have)
- instalare suport permanent GPS/Smartphone (nu gasesc model pentru fixare in gurile de aerisire) (must have)
- stergatoare fata mai mari pentru a acoperi cat mai mult din parbriz (optional)
- inchidere automata a usilor la 20Km/h (daca se poate) (optional)
- plasa sulimentara pentru protectie radiator (optional)
- presuri cauciuc (optional)
- plasa bagaje portbagaj (optional)
- proiectoare ceata galbene (moft)
- vopsire oglinzi in rosu (moft)

Puteti sa ma ajutati cu sfaturi si preturi pentru cele de mai sus?

Revin si cu poze, imediat ce vremea imi permite. ;)

Multumesc!

#2 danielvaduva

danielvaduva

Dedicated Duster Member

• Members
  • 268 posts

Posted 22 March 2013 - 08:34 PM

Plasa bagaje e chiar foarte buna. La fel si covorasele de cauciuc, ar trebui sa fie "must"
Oglinzi rosii :excl: ? Cu ce le asortezi?

S-o stapanesti sanatos!

adBot

adBot
  • Dacia Duster diesel 4x4

forumduster.ro - pt pasionatii Dacia Duster

#3 dust3radmin

dust3radmin

Site Admin

• Administrators
  • 1,808 posts
  • Duster PH2 Diesel 4x4 110cp

Posted 22 March 2013 - 08:45 PM

La multi kilometri @apashi!

Referitor la dorintele tale pot spune asa:

-covorase cauciuc - vezi aici - http://forumduster.r...er-din-ucraina/ - ca s-a deschis un group by
-cotiera o gasesti in Vitan la pret decent si este relativ buna, acceptabila - sa o ceri pe cea de Duster
-vopsitul oglinzilor - incearca sa le dai la un vopsitor profesionist - sau daca ai indemanare - primer + vopsea si manopera de la tine

Pt diverse alte modificari te invit sa "rasfoiesti" forumul, deasemenea poti folosi functia cautare.

#4 denon2808

denon2808

Addicted Duster Member

• Members
  • 647 posts
  • Duster PH1 Benzina 4x4 1.6 16v 105cp

Posted 22 March 2013 - 08:52 PM

Sa-l stapanesti sanatos si bine-ai venit printre noi!

La astea as adauga si "covorul" de protectie portbagaj, e util daca cari ceva bagaj "varsabil" - nu mai am factura sa-ti spun exact preturile, eu l-am luat impreuna cu aparatorile de noroi de la dealer.
Inchiderea automata a usilor e programata "default" dezactivata, se rezolva.
Am gasit un filmulet pe youtube, un neamt a schimbat stergatoarele originale care sunt ambele de 50 cm cu:
65 cm - sofer
53 cm - pasager
Parerea mea e ca ar trebui coborat stergatorul din dreapta si ridicat cel din stanga, sa nu se suprapuna, de sters sterg ok din cate am vazut in clip.
La suport gps/smart nu cred ca e indicat unul permanent, ca tenteaza hotu', mie mi-a spart Loganu' anterior ca lasasem ventuza de la gps pe parbriz si mi-a saltat playerul. (o fi crezut ca gps-ul e pe undeva prin masina, a cotrobait, nu l-a gasit si de oftica....) - tot ventuza e mai buna, o scoti si pa; In gurile de aerisire.... vara le ingheti cu AC-ul, iarna le fierbi cu dezaburirea.

Toate bune si te asteptam la urmatoarea noastra intalnire.

#5 ISZY56

ISZY56

Addicted Duster Member

• Members
  • 965 posts

Posted 22 March 2013 - 10:37 PM

Plasa portbagaj:
- cel verticala e destul de mica ca volum, nax. stingatorul si il poti folosi la 4x4 doar daca ii prelungesti agatatoarele inferioare. Este intotdeauna ' in fundul portbagajului ' nu ai acces la el decit dupa ce scoti eventualele bagaje
- cea orizontala este acoperita de tavita portbagaj ( un accesoriu foarte util, atentie comanzi tavita 4x4 ), in consecinta nu are rost sa-l cumperi
Preturi la dealeri vezi postul meu undeva prin 1 iunie 2012.

Oresuri cauciuc trece-le de la OPTIONAL la OBLIGATORIU ( indiferent de marca si sursa ).

#6 masiu

masiu

Addicted Duster Member

• Members
  • 865 posts

Posted 23 March 2013 - 04:44 PM

@apashi
Eu am ales pentru gps si telefon varianta de mai jos cu dezavantajul ca daca renunti la suport va ramane gaura pentru surub.
Legat de cotiera eu am avut si after market "universala" si nu se compara cu cea originala, asa ca fi ft atent cand cumperi sa aiba sistemul de prindere cel original de duster.

Attached Files

Also tagged with duster, 4x4, 1.5dci, 110cp

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Sponsori

Esti nou pe forum ? Click aici pt a te inregistra!

Don't speak Romanian? Select your lanugage from top right side! You may want also to register as a member, click here!