danielcojocar

Discutii Generale

897 posts in this topic

Diferenta de cuplu motor intra acolo unde se afla si eventualele probleme cu filtrul de particule sau problemele privind conducerea in regim subturat. Si ne mai gandim la cuplu atunci cand ne vom apuca de curse, liniute sau competitii off extrem. Pana atunci inchidem geamurile si auzim doar musca inauntru. E destul de greu deoarece mi s-a intamplat sa dau cheie uitand ca motorul functioneaza :).

Aici as inclina sa-ti dau dreptate DAR, daca voiam o masina cu care sa ma dau numai pe asfalt si sa nu ma deranjeze zgomotul, sa fie mai rapida in liniute dar si sa aibe un consum mult mai mic.... atunci ma indreptam catre un autoturism de gen Logan (dar si asta Diesel, din considerente de consum), nu catre unul cu veleitati de offroad-er. Dusterul are un consum mare doar pentru asfalt (in special la viteze mari) dar, in comparatie cu multe alte masini, are un consum destul de mic in offroad.

1 person likes this

Stie cineva linkul la articolul din Ziarul financiar, parca; unde se vorbeste despre Mittal Galati si de ce nu cumpara Ford si Dacia tabla lor? Multumesc. :flowers:

Stie cineva linkul la articolul din Ziarul financiar, parca; unde se vorbeste despre Mittal Galati si de ce nu cumpara Ford si Dacia tabla lor? Multumesc. :flowers:

iti spun eu de ce nu cumpara: tabla nu are aceeasi grosime pe toata suprafata rolei. am patit la fel cu platbanda. destul de urit, avind in vedere ca trebuie sa scoti piesele cu toleranta cit mai mica (ideal 0)

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.