Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 896
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Dusterawd tu citesti una si intelegi ce vrei. Cred ca moderatorii si adminul site-ului au fost mai mult decat indulgenti cu toate persoanele care au aprins spiritele in ultima vreme. Eu ti-as fi dat b

@dust3radmin, daca imi permiti o observatie... eu nu contest masurile luate la off-topic si ironii, insa observ ca e nevoie de ceva mai multa diplomatie, mai ales cu "mustrarile in fata careului".  

Sarbatori fericite tuturor !   Pun si aici felicitarea noastra, desi din pacate Duster-ul n-a incaput...   Sent from my SM-T580 using Tapatalk    

Posted Images

Nimic. Dar ce conteaza. Ce-i frumos e frumos!

Mentionez ca nici celelalte masini care participa la la cursele ( si ) pe circuit au foarte putin sau de loc in comun cu numele sub care concureaza.

Noi am fost obisnuiti cu Dacia cu care tata facea naveta, mama mergea la piata dupamasa si fiul participa la curse de coasta la sfirsit de saptamina. Vremuri si obiceiuri apuse Ca norocul.

Ce muzica, dom-le, ce muzica...trebuie ureche muzicala pentru asaceva sau, macar sa fi tras benzina cu furtunul la 8 ani...... 6 tevi 6 gloante, cu repetitie....

  • Like 1
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 1 month later...

Diferenta de cuplu motor intra acolo unde se afla si eventualele probleme cu filtrul de particule sau problemele privind conducerea in regim subturat. Si ne mai gandim la cuplu atunci cand ne vom apuca de curse, liniute sau competitii off extrem. Pana atunci inchidem geamurile si auzim doar musca inauntru. E destul de greu deoarece mi s-a intamplat sa dau cheie uitand ca motorul functioneaza :).

  • Like 1
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Diferenta de cuplu motor intra acolo unde se afla si eventualele probleme cu filtrul de particule sau problemele privind conducerea in regim subturat. Si ne mai gandim la cuplu atunci cand ne vom apuca de curse, liniute sau competitii off extrem. Pana atunci inchidem geamurile si auzim doar musca inauntru. E destul de greu deoarece mi s-a intamplat sa dau cheie uitand ca motorul functioneaza :).

Aici as inclina sa-ti dau dreptate DAR, daca voiam o masina cu care sa ma dau numai pe asfalt si sa nu ma deranjeze zgomotul, sa fie mai rapida in liniute dar si sa aibe un consum mult mai mic.... atunci ma indreptam catre un autoturism de gen Logan (dar si asta Diesel, din considerente de consum), nu catre unul cu veleitati de offroad-er. Dusterul are un consum mare doar pentru asfalt (in special la viteze mari) dar, in comparatie cu multe alte masini, are un consum destul de mic in offroad.

  • Like 1
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva linkul la articolul din Ziarul financiar, parca; unde se vorbeste despre Mittal Galati si de ce nu cumpara Ford si Dacia tabla lor? Multumesc. :flowers:

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva linkul la articolul din Ziarul financiar, parca; unde se vorbeste despre Mittal Galati si de ce nu cumpara Ford si Dacia tabla lor? Multumesc. :flowers:

 

iti spun eu de ce nu cumpara: tabla nu are aceeasi grosime pe toata suprafata rolei. am patit la fel cu platbanda. destul de urit, avind in vedere ca trebuie sa scoti piesele cu toleranta cit mai mica (ideal 0)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este închis. Vă rugăm să deschideți un topic nou dacă doriți să postați pe forum.
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...