Sari la conținut

Zgomot la denivelari


Postări Recomandate

Toti stim cum arata drumurile din Romania. Dusterul care se afla in posesia mea a inceput sa dezvolte un trancanit la puntea fata. Are 55000 km dar a fost exploatat in conditii mai deosebite (mult off-road si drumuri proaste). Ma gandesc sa il bag in service si as dori sa stiu cam ce pot schimba pentru a il face ca nou. Voi ati schimbat ceva bucsaraie la ale voastre? Si daca da cat a fost nota de plata?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 18
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Eu am schimbat bucsele de la bara de torsiune si am rezolvat o problema. 

Revin cu rezolvarea. Bieleta antiruliu stanga avea joc si de aici se auzea zgomotul. Am schimbat bieleta( cu toate ca o schimbasem acum aproximativ jumatate de an) cu alta noua si a disparut  zgomotul

La logan am schimbat pe la 40.000 km, la o revizie ITP cand a fost blocata masina de RAR si a venit un inginer de la ei si a zis ca pivotul stanga fata are joc si masina nu primeste acceptul ITP daca nu se schimba. Am intrebat la respectivul service daca au pivot si au zis, nu, nu avem, dar avem bascula cu totul si asa am schimbat, asta se intampla in 2011.

 

Din ce vad pe site-uri bascula echipata de Duster costa cam 200-250 de RON, deci nu e chiar asa de scumpa...

Intreaba la service cat e o bascula, sunt si eu curios.

 

@caramba - ca sa schimbi doar pivotul sau doar o bucsa de pe bascula e chinul naibii, adica manopera cred ca e mai mare decat daca ai schimba bascula cu totul :-) .

 

Eu nu o sa ma complic decat cu bucsa sau pivotul, daca pica una din astea, jos cu bascula....si pun alta noua.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La solenza pe care am avut-o inainte am incercat sa schimb singur pivotii si pana la urma am reusit. Dar am apelat la cineva cu o presa hidraulica sa pot monta pivotii noi pe brat. la duster cred ca o sa fac o programare in service peste 2 saptamani. Masina e in garantie. Oare are ceva daca o duc in alta parte decat la Dacia ?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am avut 2 astfel de batai in parte din fata odata am schimbat bieleta antirului cred ca am zis bine , si a doua oara o bucsa si am scapat de acele batai. Iar masina mea nu este tocmai rulata numai pe drumuri de asfalt si am 90 de mii.

Da o fuga la service si constatarea se face rpd si pe garantie daca mai este .

Salutare,

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...