Jump to content

Parteneri forumduster.ro
- - - - -

Accesorii Dacia Duster

• This topic is locked This topic is locked
178 replies to this topic

#7 dust3radmin

dust3radmin

Site Admin

• Administrators
  • 1,840 posts
  • Duster PH2 Diesel 4x4 110cp

Posted 03 May 2010 - 04:47 PM

Si se pare ca nu e ceva nou, sunt de la Scenic RX4

Attached Files

#8 dust3radmin

dust3radmin

Site Admin

• Administrators
  • 1,840 posts
  • Duster PH2 Diesel 4x4 110cp

Posted 03 May 2010 - 05:09 PM

Si inca o poza cu Duster-ul incaltat cu jante stilizate.

Attached Files

adBot

adBot
  • Dacia Duster diesel 4x4

forumduster.ro - pt pasionatii Dacia Duster

#9 pedrovl

pedrovl

Weekly Duster Member

• Members
  • 100 posts

Posted 07 May 2010 - 09:04 AM

Multumesc celor cre ati postat pozele cu jantele stilizate. Vad ca seamana cu cele de pe Rav4 care sunt chiar frumoase si par de aluminiu. Oricum pentru off road si mai ales pentru iarna jantele de aluminiu nu sunt recomandate. (am constatat si personal ) Am primit ceva informatii cum ca accesoriile astea excesiv de scumpe dupa parerea mea se vor gasi la preturi mai rezonabile dupa cateva luni de la inceperea livrarilor. a mai auzit cineva ceva legat de chestiunea asta? eu mi-am pus pe lista urmatoarele si mi se par cam scumpe:
1. protectii aripi si aparatoare de noroi = 819 lei + 97 lei
2. cotiera = 299 lei
3. alarma = 199 lei (am ales cu telecomanda pt ca am una si e ok, exista la 409 lei fara telecomanda)
4. huse mikado = 384 lei (am fost nevoit sa renunt la piele....)
5. covorase cauciuc cu margine inalta = 124 lei
6. senzori de parcare = 399 lei
7. covor portbagaj = 124 lei (aici ma mai gandesc pt ca nu e pentru 4x4 si raman marginile cam inalte ....)

#10 Lupul

Lupul

Duster Member

• Members
  • 175 posts
  • Duster PH1 Diesel 4x4 110cp

Posted 07 May 2010 - 10:22 AM

pedrovl said:

Multumesc celor cre ati postat pozele cu jantele stilizate. Vad ca seamana cu cele de pe Rav4 care sunt chiar frumoase si par de aluminiu. Oricum pentru off road si mai ales pentru iarna jantele de aluminiu nu sunt recomandate. (am constatat si personal ) Am primit ceva informatii cum ca accesoriile astea excesiv de scumpe dupa parerea mea se vor gasi la preturi mai rezonabile dupa cateva luni de la inceperea livrarilor. a mai auzit cineva ceva legat de chestiunea asta? eu mi-am pus pe lista urmatoarele si mi se par cam scumpe:
1. protectii aripi si aparatoare de noroi = 819 lei + 97 lei
2. cotiera = 299 lei
3. alarma = 199 lei (am ales cu telecomanda pt ca am una si e ok, exista la 409 lei fara telecomanda)
4. huse mikado = 384 lei (am fost nevoit sa renunt la piele....)
5. covorase cauciuc cu margine inalta = 124 lei
6. senzori de parcare = 399 lei
7. covor portbagaj = 124 lei (aici ma mai gandesc pt ca nu e pentru 4x4 si raman marginile cam inalte ....)

Din cate se pare ajungi cam la 2500 RON sau ~ 550 EUR. Cred (nu sunt sigur) ca vor scade preturile in momentul in care piata va fi plina de astfel de accesorii (asa ar fi normal intr-o economie de piata). Greu de spus, dar daca tii neaparat sa achizitionezi toate cele, ar fi bine sa astepti putin sa vezi cum sta treaba. ;)

#11 fritzih

fritzih

Member

• Members
  • PipPip
  • 18 posts

Posted 07 May 2010 - 11:24 PM

are cineva idee cum arata si ce stiu sa faca alarmele disponibile pt duster...m-ar interesa niste detalii ;)...si cum e cea fara telecomanda ?

#12 pedrovl

pedrovl

Weekly Duster Member

• Members
  • 100 posts

Posted 09 May 2010 - 09:38 PM

Din ce am vazut eu la Flamicom Valcea + ce mi-au montat pe un Logan am retinut cam asa:
- alarma pe care o am pe Logan cu telecomenzi (mi-au dat 2) e foarte practica pt ca are 4 butoane si nu se mai foloseste cheia masinii (de fapt butoanele de pe cheia masinii). 1. inchis, 2. deshis, 3. mute, 4. recunoastere in parcari aglomerate
- alarma fara telecomanda (mai scumpa conform catalogului) se adapteaza cheii si cipului masinii nemafiind necesara o telecomanda suplimentara. are sunete diferite + senzor de interior si practic urla doar cand se intra. cred ca se poate face si un reglaj de sensibilitate

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Sponsori

Esti nou pe forum ? Click aici pt a te inregistra!

Don't speak Romanian? Select your lanugage from top right side! You may want also to register as a member, click here!