Sari la conținut

Accesorii Dacia Duster


Postări Recomandate

in legatura cu accesoriile... mi-as dorii o priza 12 V in portbagaj pentru lada frigorifica, din pacate dealer-ul unde am comandat masina zice ca daca imi monteaza pierd garantia... si m-a mincat sa cer garantie extinsa inca 2 ani... intrebarea e se poate cumpara din comert prelugitor pt priza de masina? sau alte solutii? multumesc

 

exista, am eu cu 3 iesiri si vreo 2m de cablu...ajunge pana in portbagaj (AstraG). dar eu nu o mai tin in bricheta. Am lipit firele direct pe contactele de la bricheta, iar cablul l-am tras prin tunelul central sa nu se vada. e drept ca "pierzi garantia" dar asta doar daca vad cei de la Dacia lipitura, iar cum aceasta se afla in bord si firul e mascat e cam greu sa o vada. Cauta un electrician bun sa-ti lipeasca firele frumos, sa le izoleze bine, eventual sa-ti puna o siguranta suplimentara pe firul pana la prelungitor si nu ai nici o problema. Daca nu, cel mai simplu si fara pierdere de garantie bagi prelungitorul in bricheta

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 191
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Am testat urmatorul accesoriu auto care se gaseste la Practiker. Poze pe Duster atasate.   Se monteaza si demonteaza cam intr-un minut. Sunt foarte multumit ca nu mai trebuie sa frec la parbriz pt

Pentru cei interesati, gasiti mai jos lista de accesorii si preturi pentru modelele Dacia, inclusiv Duster si Duster Facelift.   Lista Accesorii Dacia.xls

908782746R Eu după codul asta l-am gasit!   

Posted Images

  • 3 weeks later...

Urmaresc acest forum de ceva timp, si am nevoie de sfaturile voastre.Inca nu sunt posesorul unui Duster, astept sa vina, masina e achitata insa o primesc abia in noiembrie.

Vreau sa pun pe masina senzori de parcare si alarma. Pierd garantia daca pun lucrurile astea pe masina? Sau daca le pun la un service autorizat Dacia e totul ok?

 

As vrea o alarma din cele care piuie cand te apropii de masina, ceva sensibil, are cineva de aici asa-ceva pe masina? Iar senzorii de parcare, imi recomandati un brand anume?

Multumesc anticipat de ajutor :?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa te ajut eu cu un sfat.

Alarma pe care ti-o doresti nu mai este legala 8-) Adica acum este interzis sa ai pe alarma senzor de perimetru. Cu alte cuvinte trebuie sa "tipe" numai cand cineva da in ea si nu asa cand trece cineva (ex. un caine) pe langa ea. E nasol si pentru baterie daca stai sa te gandesti.

Inca o restrictie pe care iti poti lua amenda este cea care spune ca alarma odata declansata nu trebuie sa sune mai mult de 30 de secunde. Tocmai pentru ca s-au primit sesizari pentru alarme care suna toata ziua in parcare probabil din cauza unui caine care a trecut pe langa, sau a facut pe roata :? .

Exemplele sunt cu tenta de gluma, sper sa nu o ia nimeni in serios.

Deci sfatul meu este sa te gandesti mai bine la alarma pe care vrei sa o cumperi.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Merci de sfat, nu stiam ca e ilegala. Acum ca ma gandesc, cam au dreptate sa fie ilegala :?

Am sunat azi la vestita Voce a Clientului, si mi-au spus ca pentru a nu pierde garantia, alarma si senzorii de parcare trebuie sa fie musai de la Dacia.

Si-a pus cineva lucrurile astea de la ei? Sunteti multumiti de ele?

Multam din nou 8-)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Montat: senzori de parcare şi alarmă (Hornet 740T).

Senzorii de parcare sunt oarecum OK, dar dacă ai cumva un stâlp/copac localizat „printre” senzori, nu îl reperează (am „mângâiat” un copac care se afla în unghiul „mort” din cauza montantului spate).

Alarma însă este reglată cam spre „tare”, nu reacţionează la trageri de mânere, doar la lovituri destul de puternice (pre-alarma) şi se activează la căderile de castane (obervate de curând că sunt de sezon).

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai probabil există un potenţiometru pe unitatea centrală a alarmei… dar trebuie găsit … :D … cel puţin aşa era pe vechea K9 Mundial…

Oricum, de fiecare dată mă iau cu alte treburi când merg cu maşina, chiar şi în timpul liber, este o „jucărie” care îţi oferă mereu obiective noi…experimentez de fiecare dată câte ceva…on-road şi off-road[cât de des îmi permite timpul şi familia]…

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...