Sari la conținut

Accesorii Dacia Duster


Postări Recomandate

Multumesc celor cre ati postat pozele cu jantele stilizate. Vad ca seamana cu cele de pe Rav4 care sunt chiar frumoase si par de aluminiu. Oricum pentru off road si mai ales pentru iarna jantele de aluminiu nu sunt recomandate. (am constatat si personal ) Am primit ceva informatii cum ca accesoriile astea excesiv de scumpe dupa parerea mea se vor gasi la preturi mai rezonabile dupa cateva luni de la inceperea livrarilor. a mai auzit cineva ceva legat de chestiunea asta? eu mi-am pus pe lista urmatoarele si mi se par cam scumpe:

1. protectii aripi si aparatoare de noroi = 819 lei + 97 lei

2. cotiera = 299 lei

3. alarma = 199 lei (am ales cu telecomanda pt ca am una si e ok, exista la 409 lei fara telecomanda)

4. huse mikado = 384 lei (am fost nevoit sa renunt la piele....)

5. covorase cauciuc cu margine inalta = 124 lei

6. senzori de parcare = 399 lei

7. covor portbagaj = 124 lei (aici ma mai gandesc pt ca nu e pentru 4x4 si raman marginile cam inalte ....)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 191
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Am testat urmatorul accesoriu auto care se gaseste la Practiker. Poze pe Duster atasate.   Se monteaza si demonteaza cam intr-un minut. Sunt foarte multumit ca nu mai trebuie sa frec la parbriz pt

Pentru cei interesati, gasiti mai jos lista de accesorii si preturi pentru modelele Dacia, inclusiv Duster si Duster Facelift.   Lista Accesorii Dacia.xls

908782746R Eu după codul asta l-am gasit!   

Posted Images

Multumesc celor cre ati postat pozele cu jantele stilizate. Vad ca seamana cu cele de pe Rav4 care sunt chiar frumoase si par de aluminiu. Oricum pentru off road si mai ales pentru iarna jantele de aluminiu nu sunt recomandate. (am constatat si personal ) Am primit ceva informatii cum ca accesoriile astea excesiv de scumpe dupa parerea mea se vor gasi la preturi mai rezonabile dupa cateva luni de la inceperea livrarilor. a mai auzit cineva ceva legat de chestiunea asta? eu mi-am pus pe lista urmatoarele si mi se par cam scumpe:

1. protectii aripi si aparatoare de noroi = 819 lei + 97 lei

2. cotiera = 299 lei

3. alarma = 199 lei (am ales cu telecomanda pt ca am una si e ok, exista la 409 lei fara telecomanda)

4. huse mikado = 384 lei (am fost nevoit sa renunt la piele....)

5. covorase cauciuc cu margine inalta = 124 lei

6. senzori de parcare = 399 lei

7. covor portbagaj = 124 lei (aici ma mai gandesc pt ca nu e pentru 4x4 si raman marginile cam inalte ....)

 

Din cate se pare ajungi cam la 2500 RON sau ~ 550 EUR. Cred (nu sunt sigur) ca vor scade preturile in momentul in care piata va fi plina de astfel de accesorii (asa ar fi normal intr-o economie de piata). Greu de spus, dar daca tii neaparat sa achizitionezi toate cele, ar fi bine sa astepti putin sa vezi cum sta treaba. ;)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din ce am vazut eu la Flamicom Valcea + ce mi-au montat pe un Logan am retinut cam asa:

- alarma pe care o am pe Logan cu telecomenzi (mi-au dat 2) e foarte practica pt ca are 4 butoane si nu se mai foloseste cheia masinii (de fapt butoanele de pe cheia masinii). 1. inchis, 2. deshis, 3. mute, 4. recunoastere in parcari aglomerate

- alarma fara telecomanda (mai scumpa conform catalogului) se adapteaza cheii si cipului masinii nemafiind necesara o telecomanda suplimentara. are sunete diferite + senzor de interior si practic urla doar cand se intra. cred ca se poate face si un reglaj de sensibilitate

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca daca tot vrei sa le iei...le iei de la inceput. Sa stii ca ai facut treaba pana la capat. Sa luam de exemplu husele - care sunt scumpe - dar daca nu le iei de la inceput ai doua variante: ori astepti pana se ieftinesc si ti le iei atunci, dar ai toate sansele sa iti patezi tapiteria, ori iti cumperi niste huse universale care o sa arate ....mai mult sau mai putin bine.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...