Jump to content

Parteneri forumduster.ro
- - - - -

Deflectoare aer Dacia Duster

• This topic is locked This topic is locked
29 replies to this topic

#13 danielcojocar

danielcojocar

Dusterist + Rulotist

• Members
  • 3,365 posts
  • Duster PH1 Diesel 4x4 110cp

Posted 29 October 2013 - 11:43 PM

View Postfilitic, on 23 October 2013 - 03:38 PM, said:

Salutare .... dintre cei care si-au montat deflectoare de aer a constatat cineva vreo atenuare a zgomotului exterior?
Ce treaba ar avea deflectoarele de aer cu zgomotul exterior? Daca vrei sa spui despre zgomotul geamului deschis, atunci raspunsul este afirmativ.

View PostToranagaSama, on 23 October 2013 - 05:06 PM, said:

Dintre cei care si-au montat are cineva si folie pe geamuri? Atinge pe undeva folia sau o zgarie? La logan asta era o mare problema.
Am eu si folie si deflectoare din 2010. Folie am doar pe spate. Tinand cont ca am geamuri electrice pe spate, mi-era mult mai usoir sa aerisesc (vara) masina cu toate geamurile... (deci, au ceva utilizare) si nu mi s-a zgariat folia

#14 filitic

filitic

Duster Starter

• Members
  • 8 posts
  • Duster PH1 Benzina 2.0 4x2/4x4 140cp

Posted 30 October 2013 - 11:07 AM

"Ce treaba ar avea deflectoarele de aer cu zgomotul exterior? Daca vrei sa spui despre zgomotul geamului deschis, atunci raspunsul este afirmativ."

Treaba este simpla: odata montate pe masina schimba (mai mult sau mai putin) modul in care aerul aluneca (aerodinamicitatea) si implicit zgomotul produs de acesta in special la viteze mai mari.

adBot

adBot
  • Dacia Duster diesel 4x4

forumduster.ro - pt pasionatii Dacia Duster

#15 danielcojocar

danielcojocar

Dusterist + Rulotist

• Members
  • 3,365 posts

Posted 30 October 2013 - 11:39 AM

View Postfilitic, on 30 October 2013 - 11:07 AM, said:

Treaba este simpla: odata montate pe masina schimba (mai mult sau mai putin) modul in care aerul aluneca (aerodinamicitatea) si implicit zgomotul produs de acesta in special la viteze mai mari.
Da dar... este vorba, dupa cum am spus mai devreme, de momentul geamului deschis caci altceva nu influenteaza.

#16 Squirrel

Squirrel

Forest traveller

• Members
  • 1,366 posts
  • Duster PH1 Benzina 4x4 1.6 16v 105cp

Posted 30 October 2013 - 07:40 PM

Diferența se poate observa doar în tunelele aerodinamice…

#17 georgeb

georgeb

Veteran Duster Member

• Members
  • 397 posts

Posted 30 October 2013 - 07:57 PM

Am montat si eu azi pe cele de la heko. Nu aveau pe stoc decat pe cele de pe fata, pentru cele de pe spate peste o luna-doua cica.

161 ron cu trasport. Nu mi se par chiar ieftine..... Deloc chiar.

Apoi lipiciul dubluadezivul de fapt e pus doar in 2 locuri... Sper sa tina in timp.

#18 Negura

Negura

Addicted Duster Member

• Members
  • 622 posts

Posted 31 October 2013 - 09:36 AM

Poti sa faci o poza, doua ? eu m-am invartit acu vreo 2 luni prin targul ala vitan de la noi din bucuresti, nu stia nimeni care se potrivesc sigur la duster. Preturile eram tot cam la fel, in jur de 100, 150 fara factura. Aveau si la 50, da' perechea expusa ca model era deja sparta :))

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Sponsori

Esti nou pe forum ? Click aici pt a te inregistra!

Don't speak Romanian? Select your lanugage from top right side! You may want also to register as a member, click here!