dust3radmin

Deflectoare aer Dacia Duster

30 posts in this topic

Salutare .... dintre cei care si-au montat deflectoare de aer a constatat cineva vreo atenuare a zgomotului exterior?

Ce treaba ar avea deflectoarele de aer cu zgomotul exterior? Daca vrei sa spui despre zgomotul geamului deschis, atunci raspunsul este afirmativ.

Dintre cei care si-au montat are cineva si folie pe geamuri? Atinge pe undeva folia sau o zgarie? La logan asta era o mare problema.

Am eu si folie si deflectoare din 2010. Folie am doar pe spate. Tinand cont ca am geamuri electrice pe spate, mi-era mult mai usoir sa aerisesc (vara) masina cu toate geamurile... (deci, au ceva utilizare) si nu mi s-a zgariat folia

1 person likes this

"Ce treaba ar avea deflectoarele de aer cu zgomotul exterior? Daca vrei sa spui despre zgomotul geamului deschis, atunci raspunsul este afirmativ."

Treaba este simpla: odata montate pe masina schimba (mai mult sau mai putin) modul in care aerul aluneca (aerodinamicitatea) si implicit zgomotul produs de acesta in special la viteze mai mari.

Treaba este simpla: odata montate pe masina schimba (mai mult sau mai putin) modul in care aerul aluneca (aerodinamicitatea) si implicit zgomotul produs de acesta in special la viteze mai mari.

Da dar... este vorba, dupa cum am spus mai devreme, de momentul geamului deschis caci altceva nu influenteaza.

Diferența se poate observa doar în tunelele aerodinamice…

2 people like this

Am montat si eu azi pe cele de la heko. Nu aveau pe stoc decat pe cele de pe fata, pentru cele de pe spate peste o luna-doua cica.

161 ron cu trasport. Nu mi se par chiar ieftine..... Deloc chiar.

Apoi lipiciul dubluadezivul de fapt e pus doar in 2 locuri... Sper sa tina in timp.

Poti sa faci o poza, doua ? eu m-am invartit acu vreo 2 luni prin targul ala vitan de la noi din bucuresti, nu stia nimeni care se potrivesc sigur la duster. Preturile eram tot cam la fel, in jur de 100, 150 fara factura. Aveau si la 50, da' perechea expusa ca model era deja sparta :))

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.